V Kloboukách řeší problém se zničenými popelnicemi, devastuje je nadmíra bio odpadu

Foto: MěÚ Valašské Klobouky
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Zahrádkářská sezona je právě na vrcholu a v souvislosti s tím, se ve Valašských Kloboukách potýkají s velkým množstvím zničených popelnic na bio odpad. Odpadu ze zahrad je totiž tolik, že to hnědé nádoby neúměrně zatěžuje a následně poškozuje, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Lenka Zvonková.

Vedení města nabádá obyvatele Klobouk, aby v případě většího množství bio odpadu raději zajeli do komunitní kompostárny.

„Nejlepším řešením je samozřejmě zpracovávat bioodpad přímo u rodinných domů nebo na zahradách ve vlastních kompostérech. Pro tento účel město už dříve vybavovalo rodiny domácími kompostéry. Další možností je pak využití komunitní kompostárny a stanovišť kontejnerů,“ řekl místostarosta Karel Ptáček.

„Bohužel v minulých letech už nadměrná tíha ovoce častokrát hnědé kontejnery poškodila a letos už jsme zaznamenali takové případy v ulici Pod Dubovcem nebo v Husitské. Dalším škodám bychom rádi předešli, a tak žádáme obyvatele, aby s těžkým bioodpadem nakládali s rozmyslem a dovezli ho raději přímo na místo jeho zpracování, tedy do kompostárny v Brumovské ulici,“ apeloval Ptáček. Kontejner na biologicky rozložitelný odpad lidé najdou také na sběrném dvoře na Luční.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x