V Kroměříži řeší bazén. Opravit starý, nebo postavit nový?

Plavecký bazén v Kroměříži už nevyhovuje současným požadavkům. Foto: mojekromeriz.cz
KROMĚŘÍŽ – Opravit starý nevyhovující bazén, nebo postavit zcela nový? Před touto otázkou teď stojí vedení Kroměříže. Nechá si proto vypracovat podklady, které by mu mělo pomoci toto dilema vyřešit.

Rada města Kroměříže požaduje po odboru regionálního rozvoje zpracování důležitých dokumentů, na základě kterých by se měla rozhodnout, zda přistoupí k opravě stávajícího bazénu v Obvodové ulici, nebo k výstavbě nového. „Tyto podklady poslouží k rozhodnutí, zda bazén opravit, nebo zda postavit bazén nový. Osobně jsem pro stavbu nového plaveckého bazénu,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř, kterého radní pověřili koordinací přípravných prací.

V letech 2005 a 2006 byla vypracována dokumentace na rekonstrukci bazénu, podle které byla například opravena kotelna či vyměněna prosklená fasáda bazénových hal. Velká část projektu však nebyla realizována. V roce 2016 vznikla nová studie na rekonstrukci a modernizaci plaveckého bazénu, která se bude nyní aktualizovat kvůli změně rozpočtu.

Plavecký bazén je v současné době v nevyhovujícím stavu. „Neodpovídá moderním zařízením tohoto typu. Oprava staré budovy by byla příliš nákladná. Jako vhodnější se mi proto jeví postavit nový plavecký bazén. Uvidíme, co vyplyne z podkladů, které necháváme zpracovat. Na jejich základě vedení města a zastupitelé rozhodnou o dalším postupu,“ dodal Krejčíř.

Výhodou stavby nového bazénu by bylo, že by ho město stavělo za provozu stávajícího bazénu. Nebylo by tak nutné hledat nový bazén pro plavání školáků, sportovců ani veřejnosti.

Vedení města v uplynulých měsících navštívilo několik staveb krytých bazénů na Moravě. „Hledáme společně nejlepší možné řešení, tedy bazén s co nejširší nabídkou služeb pro občany, jehož provoz bude zároveň pro město finančně přijatelný,“ doplnil Krejčíř. Město podle něj nebude stavět obrovské aquacentrum. V krytém bazénu by ale neměly chybět atrakce pro děti, jako jsou různé vodní prvky či skluzavky, počítá se také s wellness včetně sauny a s dostatečným počtem plaveckých drah vhodných pro sportovce i školní výuku.

--> --> --> --> -->