V Kroměříži se propadla Lennonova ulička

V Kroměříži se propadla Lennonova ulička. Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – V Lennonově uličce v centru města se propadla kanalizace. Ulice je od včerejška zavřená a její opravy potrvají nejpozději do konce příštího týdne.

Kvůli havárii na kanalizaci je uzavřena Lennonova ulička v centru Kroměříže. „Propadla se část dlažby v místě, kde se objevila kaverna, dutina v kanalizaci. Oprava potrvá nejpozději do konce příštího týdne,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal. Lennonova ulička je dlouhá 47 metrů, spojuje Velké náměstí a ulici Ztracená.

Lennonova ulička byla oficiálně pojmenována v roce 1993 a nese jméno zpěváka slavné skupiny Beatles Johna Lennona. V současnosti je jedinou upomínkou na někdejší středověký vzhled městských čtvrtí. Pochází pravděpodobně ze 13. století, kdy spojovala náměstí se severovýchodním opevněním. Ve středověku mohla sloužit i jako protipožární ulička, díky které se požár mezi domy rychle nešířil.

V roce 2017 se při rekonstrukci v uličce podařilo odkrýt několik staletí starou dlažbu, která pokrývá asi dvě třetiny uličky. Pouze na zbylou část tak dělníci doplnili dlažbu novou.

--> --> --> --> -->