V Kroměříži vznikne nová víceúčelová sportovní hala. Pojme až 600 diváků

Vizualizace nové víceúčelové sportovní haly. Foto: Město Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – Zastupitelé města Kroměříž měli na svém posledním zářijovém zasedání možnost seznámit se s vizualizací nové víceúčelové sportovní haly. Ta by měla mít kulatý půdorys a kapacitu kolem 600 míst.

Kroměřížská radnice v těchto dnech od architekta obdržela vizualizaci nové víceúčelové sportovní haly, která je plánována na pozemcích města v Obvodové ulici. „Jedná se o další krok k našemu cíli, kterým je stavba moderní sportovní haly, jež ve městě citelně schází,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Ten vizualizaci představil zájemcům z řad zastupitelů města na jejich zářijovém jednání.

Hala by podle návrhu měla mít kulatý půdorys. S ohledem na to, že část pozemků se nachází v záplavové zóně, počítá se s tím, že bude stát nad úrovní terénu na vyvýšeném valu. „Hala bude uvnitř rozdělena do dvou podlaží. Samotné hřiště o velikosti 40 krát 20 metrů bude v dolním patře, kde spolu s ním budou šatny, sociální zařízení, nářaďovna a další zázemí. Diváci budou vstupovat do druhého podlaží, kde budou mít své sociální zařízení i občerstvení,“ popsal Němec.

Návrh počítá s kapacitou hlediště kolem 600 míst, osmi šatnami, šatnou pro rozhodčí, odpovídajícím množstvím toalet pro hráče i diváky, ošetřovnou i místností pro správce haly. U haly budou parkovací plochy i zeleň.

Město nyní bude pokračovat v dalších přípravách haly. „Rádi bychom do konce příštího roku měli hotovou nejméně projektovou dokumentaci a vyřízené stavební povolení. V ideálním případě bychom mohli příští rok samotnou stavbu zahájit,“ dodal starosta.

Sportovní hala s rozměrem hřiště 40 krát 20 metrů vhodná na házenou, florbal a další sporty v Kroměříži v současné době citelně schází. Halové sporty lze na soutěžní úrovni provozovat pouze v letité sportovní hale v Kotojedské ulici, která je však vytížena zejména basketbalem, a na další sporty už prostor nezbývá.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x