V Kudlově vznikl nový víceúčelový dům. Místním obyvatelům nabízí prostor pro setkávání a různé aktivity

Foto: Jan Salač
ZLÍN – V Kudlově se otevřel nový multifunkční objekt, který místním obyvatelům nabízí moderní a všestranné centrum pro setkávání a aktivity. Nové sídlo tady našla také kancelář místní části i kudlovští senioři.

Ve zlínské místní části Kudlov dlouhodobě chyběl prostor, kde by se mohli obyvatelé scházet a trávit volný čas, například při kulturních akcích či sportu. Řešení tohoto problému bylo proto léta prioritou pro komisi této místní části.

„Jakmile se naskytla příležitost, komise finančně zabezpečila koupi bývalé restaurace. Ve spolupráci s městem se ji pak pomocí městské společnosti Nemovitosti města Zlína podařilo přeměnit na víceúčelový dům,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

V přízemí multifunkčního objektu se nachází klubovna, kancelář místní části, hygienické a technické zázemí a sál s kapacitou minimálně 50 sedících osob.

Velikost sálu je 76,6 metrů čtverečních. Strop dosahuje výšky 4,2 metry, což umožní, aby se ve vnitřních prostorách hrál například i stolní tenis,“ upřesnil mluvčí Zlína Tomáš Melzer s tím, že sál je propojen výdejním oknem s kuchyňkou.

Dominantou objektu je venkovní terasa o velikosti 40 metrů čtverečních, která poslouží i k posezení. Na zahradě se kromě vybetonované plochy, která do budoucna může sloužit jako místo pro podium, nachází i dětské hřiště s herním workoutovým prvkem a velká dětská houpačka.

Pozornost věnovalo město i zeleni. „Na pozemku byla provedena náhradní výsadba za dva pokácené stromy. Tato výsadba v počtu sto tří habrů obecných se nachází po obvodu pozemku zahrady a funguje jako živý plot,“ doplnil jednatel Nemovitostí města Zlína Tomáš Krajíček.

Celková cena, kterou město Zlín do objektu investovalo, přesahuje částku 22,5 milionu korun.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->