V Kunovicích se otevřela nová odlehčovací služba. Ulevit má rodinám pečujícím o handicapované děti

Foto: Zlínský kraj
KUNOVICE – Domov pro osoby se zdravotním postižením Na Bělince si ke svým 30. narozeninám nadělil novou odlehčovací službu. Ta na přechodnou dobu pomůže rodinám pečujícím o děti s mentálním a kombinovaným postižením, které tak mohou využít volný čas k řešení osobních záležitostí či nezbytnému odpočinku.

Podobné odlehčovací služby fungovaly ve Zlínském kraji doposud pouze o víkendech ve Valašském Meziříčí a v Kroměříži s celkovou kapacitou pět míst.

Poptávka po takovéto odlehčovací službě nejen u nás v regionu převažuje nad nabídkou. Jsem tedy velmi ráda, že tuto službu Na Bělince můžeme nově poskytovat. Domov v Kunovicích je jediný v kraji, který dokáže zajistit vysoce specializovanou sociální péči o děti,“ uvedla náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, která má na starosti sociální oblast.

Pro poskytování služby v Kunovicích jsou připraveny tři samostatné bytové jednotky s jednolůžkovým pokojem a vlastním sociálním zázemím. K dispozici je zde také společná kuchyňka s denní společenskou místností pro klienty a zázemí pro personál. Klienti odlehčovací služby budou moci také využívat zahradu a ostatní prostory určené k terapeutickým a aktivizačním činnostem.

Otevření nové služby si vyžádalo půlmilionovou investici do rekonstrukce koupelen a renovace pokojů. Náklady ve výši 500 tisíc korun hradily Sociální služby Uherské Hradiště, které jsou příspěvkovou organizací Zlínského kraje.

Prvních 65 klientů pobytové sociální péče se v Kunovicích zabydlelo už v lednu 1994. Domov pro osoby se zdravotním postižením Na Bělince pečuje o klienty ve věku od 3 do 26 let s mentálním nebo kombinovaným postižením. Jedno z oddělení se věnuje klientům s nejtěžším postižením, kteří vyžadují intenzivní zdravotní péči.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x