V Kvítkovicích se stále potýkají s následky přívalového deště z minulého úterý

Přívalový déšť nadělal před týdnem v Kvítkovicích pořádnou paseku. Foto: HZS ZK
OTROKOVICE - V Otrokovicích stále pokračují úklidové práce po přívalovém dešti, který překvapil obyvatele Kvítkovic v úterý 23. května. Silnice 3. třídy, tzv. stará malenovská, kde byl zaplaven podjezd pod dálnicí směrem na Zlín – Malenovice, už je průjezdná. Rychlost je však omezena na 30 km/h.

Po důkladném zmapování aktuální situace pracovníky města, zejména odborníky z odboru životního prostředí a krizového řízení, žádá radnice o spolupráci další subjekty, které mají vliv na situaci v lokalitě,“ sdělila tisková mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

Vedení města vyvolalo jednání se Státním pozemkovým úřadem, správci komunikací i zástupci plemenářského podniku, aby se všichni zaměřili na vyhodnocení situace a přijetí opatření k nápravě škod a jejich minimalizaci do budoucna.

Vzhledem k tomu, že protierozní opatření v krajině nad Kvítkovicemi jsou stále v majetku Státního pozemkového úřadu, chceme vést jednání, která by vedla k revizi a umožnila případnou nápravu. Stejně tak vnímáme jako nutné oslovit plemenářský podnik, který krajinu obhospodařuje, a jednat o jejich možnostech,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Názory chce otrokovická radnice slyšet také od správců dotčených komunikací, kterými není jen město. „Věřím, že toto jednání nás posune dál v hledání nových řešení pro zlepšení a minimalizaci následků takových událostí, jako byl úterní přívalový déšť,“ pokračovala Večerková.

Radnice mapuje škody na svém majetku, které zatím přesně vyčísleny nemá, ale ráda by znala také informace od občanů v Kvítkovicích. „Abychom si mohli udělat komplexní přehled o situaci, potřebovali bychom vědět, jaké škody na majetku vznikly přímo občanům,“ zdůraznila starostka Otrokovic s tím, že město hodlá obyvatele místní části v co nejkratším termínu oslovit.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x