20 let čekali obyvatelé na opravu ulice Dr. Beneše v Napajedlích

20 let čekali obyvatelé na opravu ulice Dr. Beneše v Napajedlích Foto: TVS
NAPAJEDLA - V Napajedlích symbolicky otevřeli zrekonstruovanou silnici v ulici Dr. Beneše. Město do realizace investovalo asi 13 milion korun.

V letošním roce proběhla výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic. Těžká technika a vozy s materiálem projížděly městem Napajedla. A právě to se podepsalo na zhoršení stavu silnice v ulici Dr.Beneše, která jevila známky opotřebení ještě před realizací úseku dálnice D55.

„Bohužel ŘSD zapomnělo alokovat peníze na opravu této cesty. Takže jsme se domluvili a my jsme je požádali, aby to dofinancovali. Že na to máme připraveno stavební povolení, takže bychom to mohli zrealizovat v tomto roce. Dopadlo to dobře, peníze nám přislíbili, dodali a my jsme to postavili, “ uvedl Radek Doležel, náměstek hejtmana Zlínského kraje.

Ředitelství silnic a dálnic investovalo do asi půl kilometrového úseku téměř 18 milionů korun. Město ze svého rozpočtu vyčlenilo 13 milionů. Součástí oprav byly také chodníky, parkovací pruhy a prodloužení cyklostezky z města.

„Musím poděkovat všem tady i obyvatelům této ulice za trpělivost, s kterou tady tu stavbu snášeli. Je pravda, že 20 let chodili občani na radnici, klepali a říkali, kdy ta kostkovice zmizne, kdy tu cestu spravíme. Je to daň, za to, že tady budou mít takový luxusní vjezd do města, “ řekla Irena Brabcová, starostka, Napajedla.

Velké plus je napojení města přímo na dálnici. Další podobná investice je v plánu v Barošově ulici, kde by také mělo dojít k opravě chodníků, parkovacích míst a rekonstrukci inženýrských sítí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x