V nových porodních sálech se budou rodičky cítit jako doma

Foto: Kroměřížská nemocnice.
KROMĚŘÍŽ – V Kroměřížské nemocnici byla v minulém týdnu zahájena největší investiční akce tohoto roku, která vyjde na přibližně 12 milionů korun. Modernizací projdou porodní sály, které budou co nejvíce připomínat domácí prostředí. Porodnice funguje bez omezení.

Cílem rozsáhlé rekonstrukce je vybudování moderních porodních sálů, které budou svou skladbou evokovat domácí prostředí. „Již dnes v naší porodnici maximálně podporujeme přirozený porod a máme maximální snahu ženám co nejvíce evokovat domácí prostředí, zajistit vysokou míru individualizace a soukromí při porodu. A věříme, že jakmile bude rekonstrukce hotová, komfort připomínající domácí prostředí bude ještě větší,“ uvedl primář oddělení Lukáš Vacula.


Ačkoli byly stavební práce zahájeny před několika dny, provoz porodnice se nezastavil.
„Veškeré zázemí jsme přestěhovali na oddělení šestinedělí, kde maminky v tuto chvíli stráví celou dobu svého pobytu – od příjmu, přes porod až po propuštění. Na oddělení jsou přesunuty porodní boxy a jsou k dispozici s veškerým potřebným zázemím, takže se maminky nemusejí obávat, že se budou pohybovat na staveništi. Chybí pouze relaxační vana,“ vysvětlil primář Gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula s tím, že k dispozici zůstává pro následující pobyt také nadstandardní pokoj.


Rekonstrukce se nedotkne ani možnosti takzvaného bondingu, který samozřejmě i nadále probíhá, samozřejmostí je také doprovod maminky u porodu. „Císařské řezy probíhají také beze změn a i u nich platí, že je bonding možný,“ doplnil Vacula.


Do rozsáhlých stavebních prací, které potrvají přibližně pět měsíců, nemocnice investuje asi 12 milionů korun. V rámci projektu získá porodnice tři oddělené komfortní porodní boxy s komplexním zázemím pro maminku a její doprovod.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x