V Otrokovicích opět řádil zloděj. Zmizela kola za 55 tisíc

Zloděj ukradl v Otrokovicích dvě kola. Ilustrační foto
OTROKOVICE – Policisté z Otrokovic vyšetřují krádež dvou horských kol, která zmizela ze sklepní kóje v jednom z bytových domů. K vloupání mělo dojít v průběhu víkendu, majitel kola zjistil jejich zmizení až v neděli odpoledne, když si chtěl jedno z nich vyzvednout.

Podle informací policie neznámý pachatel vnikl do společných sklepních prostor, kde vypáčil dveře kóje a obě kola si odnesl. Škoda byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun.

Kriminalistický technik na místě provedl ohledání a zajistil stopy. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až dvouleté vězení. Pokud se navíc jedná o recidivistu, může být trest ještě přísnější.

Tento případ je dalším připomenutím, že ani společné prostory bytových domů nejsou zcela bezpečné. Policie proto doporučuje zabezpečit sklepní kóje kvalitními zámky a cenné věci v nich nenechávat bez dozoru. Jakékoli podezřelé osoby v okolí domu je vhodné neprodleně nahlásit.

Další případy krádeží ze Zlínska najdete na našem webu.