V Otrokovicích otevřeli nový skatepark

Foto: zlin.cz
OTROKOVICE - Na skateboardech, bmx kolech, ale i koloběžkách soutěžili mladí borci tuto neděli v Otrokovicích. Závody byly součástí slavnostního otevření nového moderního skateparku.

Město Otrokovice má první sportoviště pro skateboardisty, jezdce na bmx kolech i na koloběžkách. Při slavnostním otevření nového areálu si zde zájemci mohli zasoutěžit o různé ceny, ať už jezdí na čemkoliv. „Hned ráno začal závod ve scooteringu, to jsou ty malé koloběžky. Ve dvě odpoledne se pak konal závod bmx kol a v 18 hodin v podvečer začala soutěž skateboardistů,“ přiblížil celodenní program jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek.

Organizátoři závodů se obávali nepříznivého počasí, které mohlo konání jednotlivých soutěží ohrozit. Obavy se však naštěstí nenaplnily, a tak se na zbrusu nové ploše mohlo od samotného rána prohánět na třicet koloběžkářů, které následně hodnotila porota. „Ve všech sportech je podobný scénář. Vždy se nejdřív jede kvalifikace, ze které postupuje několik jezdců. A z těch potom porota vybere ty nejlepší. Je to podobné jako v krasobruslení, porotci hodnotí náročnost triků, jejich čistotu a využití plochy skateparku,“ popsal předseda společnosti Bikecore OE Viktor Pospíchal.

Nápad postavit skatepark zrealizovali zastupitelé Otrokovic na základě ankety, ve které se vyjadřovali samotní obyvatelé města. Stavba areálu zatím vyšla na necelých 7 milionů korun a ještě se bude rozšiřovat. „Když jsme sehnali projektanta, pozvali jsme sem hned i samotné jezdce, protože jsme chtěli, aby se především jim skatepark co nejvíce líbil. Takže kluci, kteří sami na skatu jezdí, si řekli, co by ve skateparku chtěli,“ řekla s úsměvem starostka Otrokovic Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x