V podzemních garážích hořelo, policie hledá viníka

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Dramatické události se odehrály ve čtvrtek 16. ledna u I. segmentu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Z prostoru podzemních garáží se začal krátce před půl čtvrtou valit hustý a štiplavý kouř, popsal serveru Zlin.cz situaci mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Dýmu si naštěstí všimli také dva chlapci a rozběhli se informovat o tom na blízkou služebnu městské policie Zlín. Hlídka strážníků ihned vyrozuměla hasiče, pak policisté popadli hasicí přístroj a běželi na místo.

„Strážníci zjistili, že dým vychází z prostoru schodiště, na jehož konci se nacházely pootevřené plechové dveře. Škvírou bylo vidět, že plameny uvnitř již dosahují až ke stropu místnosti. Jeden ze strážníků se pustil do hašení požáru a jeho kolegyně mezitím zajistila v blízké drogerii další hasicí přístroj,“ vylíčil další události Janník.

Pomoc podle jeho slov strážníkům poskytl také prodavač z obchodu se smíšeným zbožím, který přispěchal na místo s dalšími dvěma hasicími přístroji. „Z těch strážníci nakonec potřebovali pouze jeden, protože se jim pomocí tří přístrojů podařilo požár zcela uhasit, a to ještě před příjezdem hasičů. Ti poté provedli odvětrání celého prostoru podzemních garáží,“ dovyprávěl policejní mluvčí.

Když bylo uhašeno, ukázalo se, že do místnosti za plechovými dveřmi někdo umístil hořlavé materiály a odpad. Nic z toho se podle hasičů nemohlo vznítit samovolně. Proto si vyšetřování příčin požáru následně převzala republiková policie.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x