V pondělí začne rekonstrukce tobogánové věže v uherskohradišťském aquaparku za 22 milionů

Foto: Kateřina Nosková
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Uherskohradišťský aquapark čeká od příštího týdne rozsáhlá a dlouho plánovaná rekonstrukce tobogánové věže, která spolyká 22 milionů korun a potrvá přes tři měsíce. Po dobu stavebních prací bude v aquaparku sníženo vstupné do zábavní zóny.

Tobogánová věž patří k provozně nejvíce namáhaným prostorám aquaparku a její celoroční intenzivní využívání za 12 let fungování vyvolalo nezbytnou potřebu rekonstrukce.

„Rekonstrukce tobogánové věže a odstávka tobogánů Black Hole a X-tube se uskuteční v termínu od 16. ledna do 28. dubna, potrvá tedy 103 dnů,“ informoval ředitel Aquaparku Uherské Hradiště Jiří Durďák.

V rámci rekonstrukce budou vyměněny veškeré povrchy zahrnující zejména dlažby a obklady dojezdu tobogánu i schodišťové věže, nově vystavěno bude středové opláštění zrcadla schodiště i prosklená fasádní stěna, která bude doplněna o větrací prvky. Zdvojnásobí se počet odtokových vpustí podest schodiště a dojde také na nové LED osvětlení.

Doba uzavření bude využita také k repasování hlavních čerpadel tobogánů. Zásadní součástí rekonstrukce pak bude výměna vzduchotechnické jednotky a veškerých vzduchotechnických rozvodů a koncových distribučních elementů.

„Vývoj vzduchotechnických systémů prošel za 12 let zásadním vývojem a nová jednotka tak bude výrazně účinnější a sofistikovanější než ta stávající,“ popsal ředitel Durďák.

Celou rekonstrukci bude provázet přesun velkého množství stavebních hmot, a proto bude potřeba vytvořit dočasnou komunikaci vedoucí letním areálem aquaparku.

„Rozsah prováděných bouracích a stavebních prací si vyžádá úplnou odstávku tobogánů. Jejich uzavření zohlední aquapark v ceníku a ceny vstupného do zábavní zóny budou po celou dobu rekonstrukce sníženy. Věříme, že kromě uzavření provozu tobogánů nebude mít rekonstrukce na provoz aquaparku žádný větší vliv,“ konstatovala místostarostka Uherského Hradiště Marcela Čechová.

--> --> --> --> -->