V posledních dnech řešili policejní strážníci několik konfliktů s opilci

Ilustrační foto
ZLÍN – Za posledních několik dní museli strážníci Městské policie Zlín řešit několik konfliktů se spoluobčany, kteří nezvládli pití alkoholických nápojů. Část z nich skončila na záchytce.

I tak banální činnost, kterou je konzumace alkoholických nápojů, vyžaduje určitý cvik a sebeovládání, tedy alespoň pokud nechcete následovat osudy tří spoluobčanů z několika posledních dní.

Ve čtvrtek 15. dubna 2021 večer prováděla hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín kontrolu autobusového nádraží. Přitom si strážníci všimli skupiny čtyř mužů, kteří konzumovali alkohol v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou zakázáno. Tři z nich upozornění hlídky pochopili, čtvrtý nikoliv.

Jak bylo později zjištěno, šlo o 36letého muže z Havířova, který trpěl přesvědčením, že pro něj žádné předpisy či pravidla neplatí a jen on sám rozhoduje o tom, co je správné. Kosa narazila na kámen v okamžiku, kdy silácká slova nahradil výpad vůči jednomu ze strážníků, kterého se pokusil uchopit za krk. Hlídka proto použila k odvrácení útoku donucovací prostředky a dotyčný skončil v poutech. Ani poté se však nezklidnil a chrlil ze sebe výhrůžky a urážky největšího kalibru.

Po orientačním vyšetření, které prokázalo na 2,1 promile alkoholu v dechu podnapilého muže, následovalo odborné vyšetření lékařem. Přitom se však jeho agresivita opět vystupňovala, tentokrát vůči zdravotníkům, a strážníci jej museli opět pacifikovat za použití nezbytné síly. Není tak divu, že jediným možným řešením situace byl převoz agresivního muže k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Obdobné pořízení bylo na stejném místě i s 44letým mužem z okresu Zlín v neděli 18. dubna 2021 ráno.

Krátce po půl deváté přijalo stálé operační centrum MP Zlín žádost z dispečinku Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje o asistenci při ošetření agresivního muže. Na místo byla ihned vyslána nejbližší motorizovaná hlídka, která zjistila, že nespolupracující muž upadl zřejmě v důsledku své opilosti na zem a způsobil si krvácivé poranění hlavy. V takovém případě nezbývalo nic jiného, než jej transportovat k podrobnému vyšetření do krajské nemocnice. Ještě před jeho zahájením se však agresivní chování dotyčného vystupňovalo natolik, že strážníci museli použít donucovací prostředky. Převoz do nemocnice v sanitním voze tak zraněný muž absolvoval s pouty na rukou a v doprovodu hlídky MP Zlín.

Po příjezdu do nemocnice se zraněný muž vyzvracel, a poté se podrobil orientačnímu vyšetření ke zjištění hodnoty alkoholu v dechu. Analyzátor alkoholu v dechu se v jeho případě zastavil na hodnotě 2 promile. Také on proto střízlivěl v útulném prostředí kroměřížské záchytky.

K ženě s možnými zdravotními problémy, která seděla v úterý 20. dubna 2021 odpoledne na zastávce MHD, spěchala hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy. Na její stav upozornilo strážníky prostřednictvím linky tísňového volání 156 hned několik volajících. Hlídka MP Zlín na místo dorazila během 5 minut od přijetí první výzvy a zjistila, že i v tomto případě sehrává hlavní roli alkohol. Vzápětí se na místo dostavili zdravotničtí záchranáři i policisté, kteří přijali obdobné oznámení. Ke svému stavu žena uvedla, že byla na oslavě narozenin, a hodnota 3,6 promile alkoholu v dechu napověděla, že se nejspíše slavilo ostošest. V jejím případě se strážníkům podařilo zkontaktovat s rodinným příslušníkem, který přislíbil, že se o ni postará.

Všechny popsané události budou mít nyní dohru v přestupkovém řízení a zúčastněným policie doporučuje větší zdrženlivost při konzumaci alkoholu v budoucnu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x