V sobotu startuje Zlínská 50! Pro profíky i hobíky jsou připraveny dvě trasy

Foto: Zlínská 50
ZLÍN – Netradičně v první říjnový den odstartuje ve Zlíně závod horských kol pro širokou veřejnost známý jako Zlínská 50. Čtrnáctý ročník akce přinese hned několik změn.

Rozhodli jsme se spojit náš závod se Dnem Zlínského kraje a využít tak krásného, reprezentativního a typicky zlínského prostředí pro zázemí závodu,“ prozradil organizátor závodu Ondřej Kobliha.

Pořadatelé letos pro závodníky znovu připravili dvě trasy. Obě mají start i cíl u 21. budovy v areálu Svitu, a to ve 12 hodin.

Delší trasa měří 46 kilometrů, je rozložená do tří okruhů a má celkové převýšení 1150 metrů. Kratší 18km trasa se jede na jeden okruh a má převýšení 480 metrů. Peloton projede zaváděcím okruhem a poté se vydá podchodem směrem k hale Datart a dále na trasu závodu v okolí Tlusté hory a Malenovic. Trať zůstává s malou úpravou stejná jako v minulých letech,“ upřesnil Ondřej Kobliha.

V obou podnicích je vypsáno celkem 14 kategorií. Bojovat se bude také v soutěži 3 až 5členných smíšených týmů. V ní se budou počítat nejlepší tři časy v krátkém závodu.

Zlínské padesátky se vždy mimo širokou veřejnost, pro kterou je závod primárně určen, účastní i významní profesionální jezdci a reprezentanti.

V minulosti k nám zavítal olympionik Jan Škarnitzl nebo náš současný nejlepší maratonec Martin Stošek. Nechme se překvapit, kdo z české špičky se na Zlínské 50 objeví letos!“ usmívá se Kobliha.

Do závodu se můžete přihlásit ještě v den závodu do 10:30 hodin. Prezence se koná ve vestibulu Krajského úřadu ve Zlíně (21. budova) od 8.30 do 11 hodin. Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin a hned poté závodníky na pódiu vystřídá kapela Mňága a Žďorp.

Rádi bychom na tomto místě vzpomenuli na paní Danu Zátopkovou, která čtyři roky držela nad naším závodem záštitu a která by letos 19. září oslavila 100 let,“ zakončil Ondřej Kobliha.

Zlínská 50 je součástí seriálu MTB král Hostýnek, do něhož patří ještě bikemaraton Drásal, Rohálovská 50, Hostýnská 50 a Rusavská 50.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x