V Uherskohradišťské nemocnici platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních

Ilustrační foto
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Od pondělí 5. února až do odvolání platí v Uherskohradišťské nemocnici zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Důvodem je rostoucí výskyt respiračních onemocnění v našem regionu.

Výjimka z regulace návštěv platí pouze pro návštěvy nezletilých pacientů, návštěvy na šestinedělí, doprovodu otců či jiných osob u porodu, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění,“ sdělila náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu Jitka Bílková.

Navštěvujícím osobám doporučujeme, aby s ohledem na zdraví svých blízkých používaly respirátory. V případě, že vykazujete příznaky respiračního onemocnění, zvažte prosím nezbytnost vaší návštěvy,“ prosí za nemocnici její mluvčí Lucie Sedláčková.

Zvýšený počet respiračních onemocnění eviduje Uherskohradišťská nemocnice i u nejmenších pacientů, na dětském oddělení mají zdravotníci několik posledních týdnů napilno. Během víkendu ošetřili na dětské pohotovosti přibližně 100 pacientů, většina zdravotních potíží byla spojena právě s respiračním onemocněním.

Nárůst v počtu pacientů s touto diagnózou pociťujeme jak na pohotovosti, tak na lůžkovém oddělení. Větší průchodnost zaznamenáváme i v souvislosti se zrušením dětské pohotovosti v Uherském Brodě, prozatím však nemáme se zajištěním péče o pacienty problém,“ okomentovala situaci primářka dětského oddělení Irena Baroňová.

Akutní respirační infekce má obvykle velmi náhlý nástup a je spojena s kašlem, pálením v krku, horečkou, dušností a rýmou. V těchto případech je důležité snížit fyzickou námahu, dodržovat léčbu a pitný režim.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x