V Uherskohradišťské nemocnici už není ani jeden covidový pacient

Foto: zlin.cz
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Poté, co se k normálnímu provozu vrátila Vsetínská nemocnice, přicházejí dobré zprávy také z Uherského Hradiště. V místní nemocnici aktuálně není ani jeden pacient s onemocněním covid-19.

Po dlouhém a náročném období hlásí Uherskohradišťská nemocnice návrat k normálnímu provozu. Od března minulého roku bylo v nemocnici hospitalizováno téměř dva tisíce pacientů s koronavirem, z toho necelé čtyři stovky nemocných prošly intenzivní péčí. V současné době je v celé nemocnici pouze jeden pacient, u kterého je podezření na onemocnění covid-19.

Operativa jede na nejvyšší výkon, covidové jednotky byly postupně dle potřeby zrušeny a jednotlivá oddělení se tak mohla navrátit ke svým specializacím,“ uvedl náměstek pro léčebně preventivní péči Petr Kavalec.

Odpověď na otázku, co může za pozitivní obrat v koronavirové pandemii je podle místních zdravotníků jednoznačná: očkování. Očkovací centrum Uherskohradišťská nemocnice k dnešnímu dni aplikovalo více než 55 tisíc dávek vakcíny. Očkuje se denně včetně víkendů, a to vakcínou Pfizer/BioNTech.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x