V Zubří se srazil osobní vůz se sanitkou. Pro těžce zraněného řidiče musel letět vrtulník

Foto: HZS ZK
ZUBŘÍ – K vážné dopravní nehodě došlo dnes dopoledne v Zubří na Vsetínsku, kde se střetl osobní vůz se sanitkou převážející pacientku. Těžce zraněného řidiče osobního automobilu musel transportovat vrtulník do nemocnice v Ostravě.

Od desáté hodiny dopolední zasahují hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody, která se stala v ulici U Bečvy v Zubří. Osobní vozidlo značky Renault Megane skončilo po srážce se sanitkou na střeše.

Uvnitř vozu zůstal těžce zraněný muž. Jeho taktéž zraněná spolujezdkyně se před příjezdem hasičů dostala ven, a to i díky posádce sanitky a zdravotní sestře, která v době nehody jela kolem,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči přes zadní páté dveře, kde vytvořili prostor, vytáhli zaklíněného muže ven a předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče byl na místo povolán vrtulník, který ho transportoval do nemocnice v Ostravě. Spolujezdkyně taktéž skončila v péči zdravotníků a byla převezena do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ pokračovala Javoříková.

Sanitní vůz VW Transporter sjel mimo silnici, kde na rozdíl od osobního auta zůstal stát na kolech.

Převážející pacientku si převzali další zdravotníci a převezli ji do nemocnice. Tam skončila i dvoučlenná posádka rozbité sanitky,“ uzavřela mluvčí hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x