Valašské Meziříčí hledá nového provozovatele nemocnice

Město hledá nového provozovatele nemocnice. Foto: Nemocnice VM
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Nejen vedení Valašského Meziříčí, ale i přibližně 85 tisíc obyvatel přilehlého regionu zajímá, kdo bude novým provozovatelem místní nemocnice od 1. ledna 2024. Odpověď na tuto otázku by mohla být známa už příští rok.

Se současným nájemcem nemocnice spadajícím pod skupinu AGEL máme až do 31. prosince 2023 uzavřenu takzvanou Smlouvu o nájmu podniku. To v případě jejího ukončení mimo jiné znamená, že by na město Valašské Meziříčí přešla zodpovědnost za cirka 500 zaměstnanců a závazky nemocnice. V uplynulých měsících jsme proto se společností jednali o vypořádání vzájemných závazků,“ osvětlil problematiku starosta Robert Stržínek.

Radnice zároveň připravuje soutěž na nového provozovatele valašskomeziříčské nemocnice od roku 2024. „S jejími podmínkami jsme nyní seznámili zastupitele. Jednat se bude o takzvaný pacht závodu formou koncesního řízení, které pro město realizuje externí advokátní kancelář. Jelikož se jedná o velmi složitou problematiku, předpokládáme, že konečný výsledek bychom mohli znát v horizontu jednoho roku,“ přiblížila vedoucí právního oddělení radnice Lucie Rapantová.

Vedení města si také nechalo zpracovat analýzu potřebnosti vybudování nových kapacit následné péče a zhodnocení vhodného postupu pro realizaci výběrového řízení. „Celý areál, který je v našem vlastnictví, bude nadále provozován jako zdravotnické zařízení. Zároveň nám analýza potvrdila nutnost vybudování nového pavilonu následné péče s kapacitou až 120 lůžek. Jeho výstavbu by měl dle zadávacích podmínek realizovat vítěz koncesního řízení. Proto počítáme s tím, že bude nemocnici provozovat následujících cirka 30 let, aby se mu investice do nového pavilonu vrátila,“ představil podmínky Robert Stržínek a dodal, že jednotlivé nabídky bude posuzovat komise složená ze zástupců vedení radnice, opozice a také právníků města.

Nemocnice slouží od roku 1965 nejen občanům Valašského Meziříčí, ale také přilehlého regionu. Od 1. ledna 2004 ji provozuje skupina AGEL, která je nájemcem budov a pozemků, které nadále vlastní město Valašské Meziříčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x