Valašské Meziříčí rekonstruuje za 11 milionů dům pro sociální bydlení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Dům pro sociální bydlení v ulici Jičínská ve Valašském Meziříčí prochází rekonstrukcí skoro za 11 milionů korun. Práce na objektu s 12 byty by měly být hotové v červenci příštího roku, řekl serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš.

Radnice zahájila rekonstrukci v říjnu. „Vedle zateplení objektu včetně výměny oken a dveří se stavební práce týkají také kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. Celkové náklady dosahují bezmála 11 milionů korun. Zároveň jsme na zateplení získali dotaci 2,5 milionu z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.

Rekonstrukce má být hotová v polovině července příštího roku. „Nájemci se dočkají také nového vytápění, omítek a podlah, ale například i kuchyňských linek,“ poznamenal Mikuš. Bytový dům na ulici Jičínská nabízí 12 bytových jednotek o velikosti 1+0 až 2+1. „Jedná se o takzvané sociální byty pro osoby v existenční a bytové nouzi, které chtějí svou situaci změnit a aktivně na tom pracují,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Podle ní je důležitá spolupráce všech členů domácnosti. „Dále se v objektu nacházejí také dostupné byty pro osoby v bytové nouzi s nízkými příjmy. Dosavadním nájemníkům jsme nabídli náhradní bydlení, čehož využilo 11 z nich a jeden si našel vlastní bydlení,“ dodala Odstrčilová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x