Valašskokloboucké vozidlo Seniortaxi bude denně dezinfikováno ozonem

Foto: MěÚ Valašské Klobouky
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Zachovat důležitou službu pro starší spoluobčany, a přitom udělat maximum pro ochranu jejich zdraví, s takovým cílem přikročily Valašskokloboucké služby k novému opatření, které se týká provozu Seniortaxi. Vozidlo, které usnadňuje seniorům cestování k lékařům a za dalším nezbytným vyřizováním, bude dvakrát denně dezinfikováno ozonovým přístrojem, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

Kvůli dezinfekci ozonem bude mít vozidlo v době od 9.00 do 10.30 hodin povinnou technickou přestávku a seniory v tento čas nebude moci vozit. Druhý cyklus dezinfikování se uskuteční po skončení provozní doby.

„Seniortaxi je našim starším spoluobčanům k dispozici ve všedních dnech od 6.00 do 14.00 hodin. Abychom předešli riziku a zabránili možnému šíření virové nákazy při střídání pasažérů, zavádíme nově dopolední přestávku, kterou využijeme k procesu ozonové dezinfekce. Přistroj bude ve voze působit půl hodiny a následně je nutné hodinové větrání prostoru. Při plánování cesty by tak naši klienti měli počítat s tím, že v tuto dobu pro ně auto nebude moci přijet,“ vysvětlil Roman Petrůj, jednatel Valašskoklobouckých služeb. „Naší snahou je zajistit seniorům poskytování přepravy za dodržení veškerých hygienických pravidel. Děkujeme jim za pochopení a shovívavost,“ dodal. Při jízdě musí řidič i senior vždy použít roušku a dezinfikovat si ruce.

Seniortaxi by lidé neměli využívat, pokud pociťují příznaky respiračního onemocnění, mají zvýšenou teplotu, kašel, dušnost a podobně. Mohou tím ochránit své vrstevníky před případným přenosem onemocnění. Kontaktní telefon pro objednání Seniortaxi je 774 565 215.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x