Vánoční strom? Tak tenhle jehličí nemá

Foto: Stanislav Pospíšilík
ZLÍN - Předvánoční zdobení vrcholí. Atmosféra tomu odpovídá, velká očekávání, co že předvede všemocný Ježíšek, jsou tady. Vánoční stromy bez výjimky, ať živé, nebo uřezané jehličnany, zdobí náměstí. Kapři se chystají každou hodinou do kádí, pečlivci shánějí jmelí, kontrolují barborky, prostě chvíle báječného těšení se na nejkrásnější svátky roku jsou tady.

K tomu všemu přispívá ve Zlíně kousek od smrku na náměstí úplně jiný a taky jinak vypadající strom.

„Už pátým rokem realizujeme nevšední vánoční výtvarnou performanci. Z vysoké plošiny zdobíme velkými červenými baňkami nikoliv jehličnan, ale opadavý strom, což určitě přispívá neotřelým způsobem k vánoční atmosféře. Možná přeci jen maličko jinak, ale o to více nás zájem lidí těší,“ představuje počin Stanislav Pospíšilík z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Pro ty, kteří se zajímají, jaký že strom vlastně přispívá trochu jiným způsobem k vánoční „nejehličnaté“ výzdobě centra krajského města, má zkušený expert upřesnění.

„Jde o lípu srdčitou, starou kolem sedmdesáti let. A rád říkám, že je to jediný takto nazdobený opadavý neboli listnatý strom v našem městě,“ dodává znalec.

Letos je instalace o to efektnější, že i do centra města přišla velmi slušná sněhová nadílka.

„Přesně tak, je to o to kouzelnější, netradiční výzdobu chceme na lípě udržet do Hromnic, tedy do začátku února,“ dodává jeden z otců pozoruhodného vánočního činu.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->