Ve dvou hospodářských budovách v Lípě u Zlína vypukl požár

V Lípě u Zlína hořely dvě hospodářské budovy. Foto: HZS ZK
LÍPA U ZLÍNA – V obci Lípa u Zlína vypukl dnes ráno požár ve dvou hospodářských objektech, které sloužily jako skladiště různého materiálu. Příčinou požáru byla technická závada na rozvodech elektroinstalace.

K požáru dvou hospodářských budov v Lípě u Zlína vyjela přesně v 7 hodin a 17 minut jednotka profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín společně s jednotkami Sboru dobrovolných hasičů obcí Zádveřice a Lípa.

Ještě před příjezdem hasičů hasili požár majitelé a zaměstnanci pomocí hasicích přístrojů. Hasiči s dýchacími přístroji následně zjistili, že hoří hospodářské objekty v dvorní části za objektem restaurace, které sloužily pro uskladnění různého materiálu.

K uhašení požáru jsme použili tři vodní proudy. Následně jsme prováděli měření teplot termokamerou a rozebírali části objektů, abychom se dostali k skrytým ohniskům požáru,“ uvedl nadpraporčík Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Roman Žemlička.

Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu požáru technickou závadu na rozvodech elektroinstalace objektu. Ke zranění osob při požáru naštěstí nedošlo a díky včasnému zásahu hasičů se požár nerozšířil na další objekty. Požár způsobil škodu v předběžné výši 300 tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x