Ve třech okresech proběhne příští týden preventivní testování žáků

Ve třech okresech proběhne příští týden preventivní testování žáků. Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Nákaza covidem-19 se rychle šíří a počet nemocných roste i ve školách. V okresech, kde incidence překročila hranici 300 nakažených na 100 tisíc obyvatel, se v příštím týdnu budou žáci preventivně testovat.

V minulém týdnu evidovala Krajská hygienická stanice Zlínského kraje ve školách celkem 369 pozitivně testovaných žáků a 70 pozitivně testovaných pedagogů a zaměstnanců škol.

V příštím týdnu proto proběhne preventivní testování na covid-19 ve školách v okresech, kde incidence překročila stanovenou hranici 300 nakažených na 100 tisíc obyvatel. To se týká také okresů Zlín, Kroměříž a Vsetín. Do zasažených okresů zajistí Zlínský kraj prostřednictvím hasičů distribuci více než 58 tisíc kusů antigenních testů.

Testovat se nebudou muset žáci a zaměstnanci škol, kteří jsou očkovaní, v posledním půl roce prodělali covid nebo budou mít doklad o negativním testu z jiného odběrového místa. Z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje máme informace, že v kraji není uzavřena žádná škola a v izolaci bylo ke 2. listopadu 530 žáků a 129 osob z řad personálu škol,“ sdělila radní pro oblast školství a kultury Zuzana Fišerová.

Od listopadu také nově platí, že neočkovaní pedagogové musí při výuce nosit respirátory. Výjimku mají učitelé ve školkách a dětských skupinách. Žáci základních a středních škol podstoupili preventivní testování už na začátku školního roku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x