Ve Vsetínské nemocnici se otevřelo nové pracoviště magnetické rezonance

Foto: Vsetínská nemocnice a.s.
VSETÍN – Za účasti vedení Zlínského kraje a dalších hostů bylo ve středu 4. října ve Vsetínské nemocnici slavnostně otevřeno nové pracoviště magnetické rezonance. Pacienti ze Vsetína a okolí tak už nemusí za vyšetřením touto zobrazovací metodou dojíždět do vzdálenějších center.

Pro magnetickou rezonanci byla vybudována nová přístavba k hlavnímu pavilonu chirurgických oborů. Propojením obou objektů vznikl moderní prostor centrální čekárny a radiodiagnostické oddělení získalo novou tvář.

Investorem stavebních prací v objemu více než 56 milionů korun byl Zlínský kraj, technologie za dalších bezmála 45 milionů korun pořídila nemocnice díky evropským dotacím.

„Vsetínská nemocnice byla poslední z nemocnic ve Zlínském kraji, kde vyšetření magnetickou rezonancí nebylo možné. To jsme se rozhodli s novým vedením nemocnice a kraje okamžitě změnit. Mám velkou radost, že zhruba po dvou letech intenzivní práce na vybudování nového zázemí pro pracoviště magnetické rezonance se náš společný cíl podařilo splnit,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Olga Sehnalová.

Nová magnetická rezonance má parametry a možnosti, které ocení nejen odborníci, ale i samotní pacienti. „Jedná se o moderní přístroj vybavený umělou inteligencí, která umožňuje urychlit vyšetření, aniž by došlo ke ztrátě jeho kvality. Součástí dodávky je také anesteziologický přístroj, kompatibilní s magnetickou rezonancí. Můžeme tak vyšetřovat i naše nejmenší pacienty, kteří by jinak nemohli toto vyšetření absolvovat,“ uvedla primářka radiodiagnostického pracoviště Blanka Ludvová.

Vyšetření magnetickou rezonancí je potřebnou součástí diagnostických postupů v návaznosti na většinu lékařských oborů. Jde o vyšetření neinvazivní, jehož využití je velmi široké, od klasického zobrazení centrální nervové soustavy, páteře a kloubů, orgánů hrudníku, břicha, až po zobrazení srdce a cév. Velkou výhodou magnetické rezonance je velmi dobré zobrazení měkkých tkání a orgánů bez využití ionizujícího záření.

Magnetická rezonance ve Vsetínské nemocnici bude v provozu od 9. října.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x