Ve Zlíně a Otrokovicích začnou jezdit školní spoje MHD

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN – Dopravní společnost Zlín-Otrokovice chystá od 25. května školní spoje v MHD, přestože se jezdí v prázdninovém režimu. Posilové spoje zajistí dopravu žákům především v ranních časech před vyučováním, ale i na konci předpokládané vyučovací dobu, řekl serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Společnost omezila spoje a spustila prázdninový režim v souvislosti s opatřeními zavedenými kvůli koronaviru, kvůli kterým se snížil počet cestujících v dopravních prostředcích. Školní výuka začala v omezeném rozsahu už 11. května, ve větší míře se žáci vrátí v pondělí. „Trolejbusy a autobusy dopravní společnosti budou mít k dispozici potřebnou přepravní kapacitu pro dopravu žáků do škol. Několik zvláštních spojů se bude vypravovat ve dnech školního vyučování od 25. května až do konce školního roku,“ uvedl Cekota.

Posilové spoje budou zajišťovat dopravu žáků především v ranních časech před začátkem vyučování, ale v některých případech i po obědě na konci předpokládané vyučovací doby. „Budou vypraveny na linkách 5, 8, 13, 32, 55 a 90, zvláštní posilový školní spoj pojede také pro Základní školu Dřevnická v trase přes Příluky a Jaroslavice a pro ZŠ Mikoláše Alše v trase Prštné – Louky – Podhoří,“ řekl Cekota.

Dopravní společnost upozorňuje na několik časových změn v odjezdech školních spojů v porovnání se standardními jízdními řády, které platily pro pracovní dny. Školní spoj z Prštného pojede v 7:08 namísto 7:15, školní spoj z Příluk-Za Kapličkou pojede v 7:25 místo 7:35, školní spoj k ZŠ Trávníky pojede ze Štěrkoviště v 7:20, obvykle jezdí v 7:13, nejprve pojede na zastávku Kvítkovice-náves a až poté ke škole, odpolední spoj pojede od školy ve 13:13 místo 13:07 nejprve na zastávku Kvítkovice-náves a za 3 minuty pokračuje na Štěrkoviště. „Situace je pro nás složitá, protože nemáme přesné informace o počtu žáků a časech, ve kterých budou mít vyučování nebo pojedou domů, ale spolu s městy se o děti určitě postaráme, aby se bezpečně dopravily do školy i zpět. Jednali jsme o tom s řediteli škol i se zástupci radnice,“ řekl ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň.

Pracovníci firmy si pořizují i vlastní průzkumy obsazenosti současných spojů a jsou podle Cekoty připraveni reagovat operativně na situaci, pokud by někde rozsah dopravy nestačil.

Trolejbusy a autobusy podniku jezdí od poloviny března v pracovních dnech kvůli koronavirové pandemii a přijatým ochranným opatřením v režimu takzvaných prázdninových jízdních řádů, ve kterých žádné školní spoje zapracovány nebyly. „I když už se řada cestujících do vozidel MHD vrátila, stále ne všichni, takže má přepravní kapacita vozů na linkách podle prázdninových jízdních řádů vzhledem k poptávce ještě dostatečnou rezervu,“ dodal Cekota.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x