Ve Zlíně a Vizovicích otevřeli nová testovací a očkovací centra

Testovací centrum v obchodním centru Zlaté Jablko.
ZLÍN, VIZOVICE – Ve Zlíně a Vizovicích vznikla tři nová centra, kde si můžete bez předchozí rezervace nechat udělat screeningové antigenní nebo PCR testy. Ve dvou z nich se brzy počítá také s očkováním bez registrace.

Společnost GHC Genetics a Jesenická poliklinika v rámci vzájemné spolupráce otevírají tři nová testovací centra. Jedno se nachází v obchodním centru Zlaté Jablko, další v Centro Zlín v Malenovicích a třetí ve Vizovicích v centru města. Ve spolupráci se společností ZORMA se bude dále provádět očkování v Otrokovicích v areálu firmy Continental.

V obchodním centru Zlaté Jablko bylo testovací centrum otevřeno už 4. srpna. Otevřeno je každý den od pondělí do neděle od 8:00 do 20:00 hodin a lidé sem mohou přijít bez předchozí rezervace. Ještě v srpnu zde bude rovněž možné nechat se bez registrace naočkovat vakcínami Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTECH a Jannsen od firmy Johnson & Johnson. „Chtěli jsme lidem vyjít vstříc, aby tyto nezbytné zdravotní služby měli tam, kam často chodí, a ušetřili tak jejich drahocenný čas. Zároveň jsme se rozhodli propojit oba důležité úkony v souvislosti s onemocněním covid-19, tedy jak testování, tak i očkování,“ uvedl k otevření centra majitel společnosti provozující testování Milan Plesar. Na místě je rovněž možné nechat si udělat testy na přítomnost a hladinu protilátek. Tento test je určený pouze pro samoplátce, výsledky jsou dostupné do 15 minut.

V pátek 13. srpna zahájí ve stejném konceptu svůj provoz také testovací místo v Malenovicích v OC Centro Zlín. Otevřeno zde bude od pondělí do neděle od 9:00 – 20:00 hodin. Odběrové místo bude umístěno přímo v obchodním centru, nahradí tak stávající místo na venkovním parkovišti.

Testovací centrum ve Vizovicích je lidem k dispozici od 10. srpna přímo v centru na Masarykově náměstí. Provozní doba testovacího místa je od pondělí do pátku vždy od 8:00 – 11:00 a od 14:00 – 18:00 hodin. Také zde se kromě současného testování antigenními a PCR testy počítá s očkováním.

Věříme, že lidé uvítají rozšíření sítě očkovacích a testovacích center ve Zlínském kraji a že tak sami aktivně pomohou svým přístupem k zamezení výskytu případných ohnisek, které nelze na podzim zcela vyloučit. Jsme přesvědčeni, že aktivní přístup k celé pandemii je nutné na regionální úrovni řešit právě nyní, kdy jsou počty nakažených nízké a kdy tak máme prostor udělat maximum, aby to tak i zůstalo,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Michal Mikšík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x