Ve Zlíně bude otevřena herna obřích deskových her

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN - Po dobu letních prázdnin se ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně otevře herna obřích deskových her a optických klamů. Na akci budou k vyzkoušení zvětšené deskové a společenské hry, které vznikly speciálně pro tuto příležitost, a nebo jich existuje v celé republice jen pár kusů, serveru Zlin.cz to sdělila za zlínskou radnici Irena Orságová.

Herna otevře ve středu 1. července a přístupná bude denně od 10.00 do 18.00 hodin, a to až do 31. srpna.

Hravá výstava, která bude k vidění poprvé, vychází z úspěšného putovního Festivalu IQ Play. Návštěvníci se mohou těšit na klasické deskové hry, jako jsou Domino, Pexeso, Kris Kros, Dáma, Mlýn, Puzzle, Šachy nebo Člověče nezlob se. Se společností Mindok vznikla také sada zvětšených smart her. Děti si tak vyzkouší i modernější hry, jako je Karkulka, Tři prasátka, King Domino, Goblíci.

„Společenské deskové hry podporují u dětí, ale i dospělých kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády nebo rodinou,“ uvedla organizátorka festivalu Věra Stojarová.

Neobvyklý zážitek slibuje i souběžná výstava Optických klamů od Mindok, které byly vyrobeny unikátně jen pro tuto příležitost. Společnost Efko pro tuto výstavu přiveze zvětšené novinkové deskovky Picaso, Mish Mash a Domalovánky.

Další zábavu nabídne herna s velkých kostkovištěm a hrací stěnou z chráněné dílny T-Wood. Malí architekti ocení velké množství přírodních i barevných dřevěných destiček Kapla nebo Bioblo. Zvětšené barevné designové stavebnice, které podporují fantazii a zručnost, budou zastoupeny sortimentem společnosti Toypex. Zajímavostí bude také senzorický chodník Bosá stezka. Nebude chybět ani koutek pro menší děti s malými stolečky a hromadou kostiček Sluban.

Vstupné je jednotné 50 Kč (děti do tří let včetně, ZTP, ZTP/P, média zdarma).

Organizátoři budou pečlivě dbát o čistotu prostor i her samotných, proto žádají návštěvníky o respektování aktuálních hygienických a epidemiologických opatření.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x