Ve Zlíně můžete žádat o řidičák elektronicky i bez datové schránky

Řidičský průkaz. Ilustrační foto (Profimedia)
ZLÍN - Webová aplikace Portál občana se dál vylepšuje. Od pondělí 6. listopadu je v ní umístěn odkaz, jehož prostřednictvím je možné požádat o vydání nového řidičského průkazu, a to bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku.

„Řidiči, kterým skončila platnost průkazu, případně přišli o něj kvůli krádeži nebo změnili osobní údaje, tak dostali jedinečnou možnost ušetřit čas a bezprostředně na novinku zareagovali. Pracoviště registru řidičů magistrátu obdrželo jen za týden od spuštění systému na čtyřicet elektronických žádostí,“ uvedl vedoucí Odboru občansko-správních agend Antonín Šrajer.

Potřebné informace o digitálním zjednodušení, které přináší Ministerstvo dopravy ČR, jsou veřejně dostupné na oficiální internetové stránce města www.zlin.eu, respektive na Portálu občana.

Zlín chce v maximální míře využít potenciálu Portálu občana, a proto chystá v budoucnu jeho další vylepšení. „Plánujeme rozšíření funkcí portálu. Mezi chystané změny budou patřit například žádosti o junior pas, uvažujeme také o nahlížení do některých typů elektronických spisů. Další zajímavou možností bude i propojení s mobilním rozhlasem,“ nastínil tajemník města Zlína Tomáš Lang.

Zdroj: město Zlín

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x