Ve Zlíně padla první klapka nového filmu, který bude volným pokračováním Úsměvů smutných mužů

Ve Zlíně začalo natáčení filmu Dvě slova jako klíč. Foto: IS Produkce
ZLÍN – Filmaři začali v neděli 24. října natáčet dlouho připravovaný celovečerní film Dvě slova jako klíč, který bude volným pokračováním úspěšného snímku Úsměvy smutných mužů. První klapka padla v centru Zlína, kde se bude točit hned na několika lokacích.

Film Úsměvy smutných mužů, který se stal filmem roku 2018 a získal Cenu filmových fanoušků během cen Český lev, bude mít volné pokračování. Hlavní postavou nového filmu Dvě slova jako klíč nebude tentokrát spisovatel Josef Formánek, kterého ztvárnil herec David Švehlík, ale jiná postava z Úsměvů smutných mužů – výtvarník Tomáš v podání Ivana Fraňka.

Dvě slova jako klíč vypráví emotivní příběh o věčném, a pro Josefa Formánka velmi zásadním, hledání smyslu života, vlastních kořenů a duchovní identity. Je to film o vině, svědomí a smíření s těmi, co by nám měli být v životě nejblíže,” uvedl režisér Dan Svátek.

Kromě zmíněných postav uvidí diváci v novém filmu i další herce z „Úsměvů“ – Mariku Šoposkou a Jaroslava Duška. Styl vyprávění nového snímku je však poněkud odlišný a také příběh se odvíjí na různých místech světa. Kromě Česka a Polska budou filmaři natáčet také v Indii, Indonézii, Japonsku a New Yorku.

Stejně jako v případě „Úsměvů“ se filmaři vrací do Zlína, kde nyní vzniká podstatná část filmu. „Ve zlínských lokacích jsme celé natáčení zahájili a čeká nás zde celkově sedm natáčecích dnů,“ uvedl Martin Gazda z produkční společnosti IS Produkce. „Filmový štáb se v těchto dnech pohybuje například v bývalém baťovském areálu, v prostorách Krajské nemocnice Tomáše Bati, Obchodního domu, v jednom z bytů Morýsových domů a v ulicích města Zlína,“ upřesnil lokace Gazda.

Ze Zlína se štáb přesune do Dánska, následně do Ústeckého kraje, který je neodmyslitelně spojený právě s osobností spisovatele Josefa Formánka. Do kin by měl snímek jít začátkem roku 2023.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x