Ve Zlíně-Přílukách hořel velký rekreační objekt. Škody přesáhnou 20 milionů korun

Foto: HZS ZK
ZLÍN – Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen včera krátce před polednem ve Zlíně-Přílukách, kde hořel velký rekreační objekt. K požáru bylo postupně vysláno devět hasičských jednotek.

Po příjezdu prvních jednotek na místo potvrdil velitel zásahu rozsáhlý požár velkého rekreačního objektu, kde jsou prováděny stavební úpravy a rekonstrukce. „Požár zasáhl střechu a vnitřní prostory druhého nadzemního podlaží, kde se částečně propadl strop,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči ihned zahájili hasební práce. Natáhli více než pět hasebních proudů vody a místo požáru rozdělili na dva úseky. Jeden úsek hasil střechu, kterou hasiči postupně rozebírali, a druhý úsek hasil vnitřní části objektu. „O půl druhé odpoledne vyhlásil řídící důstojník, který převzal velení, lokalizaci požáru,“ pokračovala Javoříková.

Práce hasičů však zdaleka nekončila. Postupně rozebírali podkrovní část domu, vše kontrolovali termokamerou a hledali skrytá ohniska, která dále prolévali vodou. „Před čtvrtou hodinou vyhlásil řídící důstojník likvidaci požáru. Jednotky se postupně začaly rozjíždět zpět na své základny. Objekt byl předán majiteli,“ informovala Lucie Javoříková s tím, že na dohlídku na místě zůstala do ranních hodin dobrovolná jednotka ze Slušovic.

Na požářiště se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. „Škoda pravděpodobně přesáhne 20 milionů korun,“ dodala mluvčí hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x