Ve Zlíně se očkování přesunulo zpět do Baťovy nemocnice

Očkování se přesunulo zpět do areálu Baťovy nemocnice. Foto: utb.cz
ZLÍN – V pondělí 16. srpna zahájilo provoz očkovací centrum v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, které se sem přesunulo z velkokapacitního očkovacího centra v PSG aréně. Očkovat se zde mohou registrovaní i neregistrovaní zájemci.

Nově zřízené očkovací centrum v Krajské nemocnici Tomáše Bati se nachází v budově 1. pavilonu, který standardně využívá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati k realizaci zdravotnických studijních programů. „Poskytnutí prostor univerzity pro využití očkovacího centra bereme jako nedílnou součást naší spolupráce se Zlínským krajem s ohledem na potřeby obyvatel města a našeho regionu,“ řekl rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Přesuny a změny v rozvrhu v souvislosti se zřízením očkovacího centra se dotknou zhruba 400 studentů, jejichž výuka bude přesunuta do náhradních prostor. Přímo v očkovacím centru budou pak studenti vykonávat odbornou praxi. Smlouva o vzájemné spolupráci uzavřená za tímto účelem mezi UTB a KNTB předpokládá provoz očkovacího centra minimálně do konce ledna 2022.

Budova 1. pavilonu se nachází v blízkosti kožního oddělení, hned vedle silnice vedoucí Havlíčkovým nábřežím. Trasa k němu je vyznačena. Zájemci o očkování, kteří přijedou auty, mohou zaparkovat přímo u 1. pavilonu, kde je vyhrazeno 11 parkovacích míst. Očkovací centrum je v provozu denně od 8 do 18 hodin.

Ve zlínské nemocnici se mohou očkovat i neregistrovaní zájemci, ale pro hladký průběh bez čekání je vhodné registraci provést přes on-line rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR. Volné termíny na očkování jsou aktuálně od 2 do 7 dnů od provedení registrace.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x