Ve Zlíně se udělovaly ceny soutěže Zlatý erb. Je mezi vítězi i vaše město či obec?

Ve Zlíně se udělovaly ceny Zlatý erb. Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Ve Zlíně se uskutečnilo slavnostní předávání cen krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu. V kategorii měst zvítězily Valašské Klobouky, mezi obcemi se z prvenství raduje Újezd a cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Uherského Hradiště. Všichni tři vítězové postupují do celostátního kola soutěže.

Do krajského kola soutěže bylo přihlášeno celkem 20 webových stránek obcí, 5 webových stránek měst a také 10 elektronických služeb, které města nebo obce provozují.  U webových stránek měst a obcí hodnotila krajská odborná porota celkový dojem z webových stránek, jejich ovladatelnost, přehlednost, informační naplněnost, výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérovou přístupnost.

Valašské Klobouky a Újezd letos zvítězily zejména díky výborně zpracovaným povinně zveřejňovaným informacím a úřední desce a také díky vysoce kvalitnímu zajištění bezbariérové přístupnosti stránek.

V kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City byly hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. Porotu nejvíce zaujala kvalitně zpracovaná elektronická služba města Uherské Hradiště s názvem Hradiště chytře. Jde o specifickou webovou stránku spuštěnou v únoru 2021, na níž mohou návštěvníci najít novinky z oblasti Smart City, účastnit se anket, seznámit se s důležitými koncepčními dokumenty, ale především se sami podílet na nových chytrých řešeních, které může město zavádět do praxe.

Kvalitně zpracované webové stránky jsou v dnešní době již neodmyslitelnou součástí komunikace mezi obecními úřady a občany. Vytvořit takové stránky a zejména pak udržovat jejich chod a neustále je naplňovat aktuálními informacemi však není nic jednoduchého. Proto bych chtěl těm, kdo mají tuto činnost v našich městech a obcích na starost a často se jí věnují i nad rámec svých pracovních povinností, poděkovat a vyslovit jim své uznání,“ vysekl poklonu radní Zlínského kraje zodpovědný za digitalizaci Jiří Jaroš.

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2021

Nejlepší webové stránky města:


1. Valašské Klobouky

2. Holešov


3. Vsetín

Nejlepší webové stránky obce:

1. Újezd


2. Hovězí

3. Petrůvka

Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City:

1. Uherské Hradiště: Hradiště chytře


2. Uherský Brod: Sběrné dvory – sledování naplněnosti kontejnerů

3. Uherský Brod: Platební brána

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x