Ve Zlíně vzdají hold Emilu Zátopkovi netradičním happeningem

Foto: behyzlin.cz
ZLÍN – V rámci celoročních oslav 700. výročí od první písemné zmínky chystají ve Zlíně Zážitkový happening na počest Emila Zátopka, který se uskuteční v neděli 24. dubna. Kromě netradičního běžeckého klání se nejen sportovní nadšenci mohou těšit také na vystoupení zlínských kapel a různé workshopy. A možná potkají i samotného Zátopka...

Nejen Zlíňané si v dubnu připomenou osobnost legendárního zlínského běžce, pracovníka firmy Baťa a vítěze čtyř olympijských medailí Emila Zátopka, který by letos v září oslavil sté narozeniny.

Zážitkový happening je jednou z mnoha akcí, kterými město vzdává hold velkým osobnostem své již sedmisetleté historie. Atletův odkaz přijde ocenit například triatlonistka Helena Kotopulu, aerobička Vanda Šimková či trenérka mažoretek Alena Krčmářová,“ popsala za pořadatele hlavní manažerka oslav 700. výročí města Jana Kubáčová.

Do netradičního běžeckého klání se může již nyní přihlásit každý, bez ohledu na běžecké schopnosti. Závodit se bude ve třech kategoriích, a to o nejkreativnější kostým, nejoriginálnější styl běhu a nejrychlejší zdolání trati. Běžci se mohou už nyní registrovat na webu www.behyzlin.cz/event/42 a případně také na místě v den konání akce.

Celý den bude moderovat samotný Zátopek, kterého ztvární herec Městského divadla Zlín Pavel Vacek. „Na místě budou připraveny další aktivity a workshopy, včetně možnosti vyzkoušet si běžecké techniky Emila Zátopka pod vedením profesionálů. Mezi sportovní stanoviště patří například akrobatická jóga, kangoo jumping, slackline či retro olympiáda,“ přiblížila program Jana Kubáčová.

Originální vzpomínku ze zážitkového happeningu bude možné pořídit ve veřejném fotokoutku se spoustu zajímavých rekvizit. Během dne vystoupí mažoretky SDOM a zahrají kapely Pro Tebe, Apoaché, F-dur Jazzband a ZUŠ Zlín.

Zážitkový happening na počest Emila Zátopka je součástí Víkendu otevřených sportovišť, který se uskuteční 22. a 23. dubna na různých sportovištích ve Zlíně. Na této akci se veřejnosti představí místní kluby a organizace a zájemci si budou moci vyzkoušet celou škálu sportovních aktivit pod vedením profesionálů,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Výtěžek z dobrovolného startovného poputuje ve prospěch Azylového domu pro ženy a matky s dětmi.

--> --> --> --> -->