Ve zlínské PSG aréně se začne očkovat 26. dubna

Ilustrační foto
ZLÍN - Z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se očkování přesune do PSG arény. Velkokapacitní očkovací centrum zahájí svůj provoz v pondělí 26. dubna, tedy o týden později, než bylo původně plánováno. Důvodem je nedostatek vakcín.

Až 8500 vakcín týdně by mohli zvládnou aplikovat zdravotníci v novém velkokapacitním očkovacím centru, které se zanedlouho otevře ve zlínské PSG aréně. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zatím zvládá naočkovat všechny přidělené dávky vakcíny proti covidu, jejich přísun se ale postupně zvyšuje. Kapacita nynějších dvou očkovacích ambulancí v areálu zlínské nemocnice by tak v krátké době přestala dostačovat. Otevření velkokapacitního očkovacího centra připravuje nemocnice ve spolupráci se Zlínským krajem na pondělí 26. dubna.

V tuto chvíli očkujeme více než čtyři sta dávek denně, ale blížíme se horní hraně našich kapacitních možností a prostory současného očkovacího centra nám nedovolují navýšit počet ambulancí. Nové velkokapacitní centrum nám umožní provozovat až šest očkovacích míst současně. Navíc ve větších prostorách můžeme fungování centra lépe organizovat, zvýšit průchodnost, důležitou roli hraje také dostupnost PSG arény hromadnou dopravou a lepší možnosti parkování,“ vyjmenoval výhody nové lokality Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti.

V počáteční fázi budou zdravotníci v PSG aréně očkovat okolo 600 osob denně, v budoucnu ale budou schopni tuto kapacitu zvýšit až na dvojnásobek. Zlínské velkokapacitní očkovací centrum bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu. „Ve stejném režimu očkujeme už teď v ambulancích v areálu nemocnice. Od posledního dubnového týdne, kdy přesuneme očkovací centrum do sportovní arény, budeme ve dvacátém pavilonu pokračovat s aplikací vakcíny pro potřeby nemocnice například u hospitalizovaných pacientů a našeho personálu,“ podotkl Michal Pisár.

Zároveň připomněl, že zájemci o očkování se musí předem registrovat v centrálním rezervačním systému, přičemž objednávání probíhá v souladu s národní strategií očkování, která určuje prioritní skupiny podle věku, profese či zdravotního rizika. „Lidé, kteří už jsou objednaní k očkování ve zlínské nemocnici na termíny po přestěhování centra, dostanou v nadcházejících dnech do svého mobilu zprávu, která je bude informovat, že mají k očkování přijít už do PSG arény,“ doplnil Pisár.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x