Ve zlínské zoo se ztratil pětiletý chlapec. Strážníci ho našli u jeřábů a želv

Ztraceného chlapce v ZOO nalezli strážníci ve výběhu jeřábů a želv. Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - V neděli 11. února měli strážníci městské policie ve Zlíně napilno. Vyrazili totiž do tamní zoologické zahrady, kam je krátce před pátou hodinou zavolat otec pětiletého chlapce. Ten se dle jeho slov v areálu zoo ztratil.

Jako první dorazila na místo hlídka MP Zlín z místního okrsku, která informovala pracovníky zoologické zahrady a zkontaktovala se s vystrašenými rodiči. Vzhledem k rozlehlosti areálu se následně dostavily také další hlídky, které se zapojily do hledání pohřešovaného hocha jak uvnitř, tak i v jeho okolí. Nebylo totiž možno vyloučit, že malý hoch mohl ještě před příjezdem strážníků opustit areál zahrady. Hlídky MP Zlín se také přednostně zaměřily na okolí vodního toku se zvýšeným průtokem.

Po necelé půlhodině pak byla jedna z pěších hlídek MP Zlín úspěšná a hocha spatřila ve výběhu, který je za normálních okolností určen pro jeřáby laločnaté a želvy. Jeden ze strážníků proto přelezl hrazení a chlapci pomohl zpět, kde si jej převzal jeho tatínek. Názor jeřábů a želv na nečekanou návštěvu se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť se v daný okamžik ve venkovním výběhu nikdo z nich nenacházel.

V letošním roce nalezli strážníci Městské policie Zlín již šest osob, jejichž osobní údaje figurovaly v policejní databázi hledaných a pohřešovaných osob.

Ještě před incidentem v zoo, konkrétně ve čtvrtek 8. února, spatřil operátor městského kamerového systému na autobusovém nádraží muže, který odpovídal popisu hledaného. Na místo proto vyslal nejbližší motorizovanou hlídku, avšak dotyčný mezitím stihl nastoupit do přistaveného linkového autobusu. Ten strážníci zastihli při odjezdu a záhy skutečně zjistili, že se uvnitř nachází hledaný mladistvý. Hlídka MP Zlín ho proto předala k dalšímu opatření Policii ČR.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x