Ve Zlínském kraji se opravuje několik silnic I. tříd. Kde si dát pozor?

Foto: ŘSD ČR
ZLÍNSKÝ KRAJ – Na území Zlínského kraje aktuálně probíhá hned několik oprav komunikací I. tříd, které realizuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Kterých se to týká?

V centru Zlína se opravuje povrch silnice I/49 u odbočky do Prštného. V průběhu tohoto týdne se stavební práce přesunou na druhou polovinu ve směru do Otrokovic. Řidiči zde budou opět projíždět jedním jízdním pruhem v každém směru, tedy v režimu 1+1.

Počasí nám zatím příliš nepřeje, dokončení prací se bohužel o několik dní posune. Včera jsme dokončili práce ve směru z Otrokovic do Zlína. Děkujeme za pochopení a trpělivost,“ uvedla Lucie Trubelíková z Týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Aktuálně probíhají také opravy mostu přes potok Sovík na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm. Řidiči zde projíždějí po neopravované polovině mostu. Tato oprava bude trvat do podzimu.

Ředitelství silnic a dálnic ČR dále zajišťuje svah proti sesuvu na silnici I/57 před obcí Lidečko. Předpoklad dokončení prací je v listopadu.

Do finiše pomalu míří stavební práce na silnici I/55 v Kunovicích, které byly zahájeny v červnu. Od 1. srpna zde budou řidiči opět projíždět bez omezení. „Rekonstrukcí a rozšířením silnice docílíme zvýšení bezpečnosti provozu a posílení kapacity silničního průtahu,“ pokračovala Trubelíková.

Silničáři dále dokončují opravu povrchu vozovky silnice I/55 mezi Tlumačovem a Otrokovicemi, kde se aktuálně dodělávají dopravní knoflíky a směrové sloupky. Tyto práce už provoz neomezují.

V buchlovských kopcích na silnici I/50 u odbočky na Staré Hutě se v současné době buduje opěrná zeď a tři propustky, následovat budou opravy jízdního pruhu ve směru na Brno. „Provoz je zachován obousměrný, rychlost je snížená na 50 km/h. Dokončení prací plánujeme na podzim,“ sdělila Lucie Trubelíková.

Další oprava, která nás v nejbližší době čeká, je výměna povrchu vozovky průtahu obcí Bystřička na Valašsku na silnici I/57. Práce v 1 km dlouhém úseku začnou v pondělí 18. července a dokončeny budou nejpozději za 2 měsíce. „Po celou dobu budou řidiči Bystřičkou projíždět kyvadlově na semafory. Na tuto akci následně chceme navázat opravou silnice I/57 v úseku Valašské Meziříčí – Podlesí – Bystřička,“ řekla Trubelíková.

Hlavní stavební práce začnou začátkem srpna také ve Vsetíně, kde dojde k výstavbě rampy na ulici Mostecká. „Vybudujeme zde dvě nové křižovatkové větve frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69. Cílem je zvýšení bezpečnosti v úseku, kde často dochází k nehodám s tragickými následky,“ zakončila Trubelíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x