VIDEO: Zdrogovaná řidička převážející migranty se v pondělí řítila Zlínskem hlava nehlava. Teď jí hrozí až osm let za mřížemi

ZLÍNSKO – Dvaatřicetiletou řidičku cizí národnosti, která v pondělí s dodávkou plnou migrantů a pod vlivem drog ujížděla policistům na Zlínsku, obvinili včera odpoledne zlínští kriminalisté ze dvou zločinů. Za organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a obecné ohrožení hrozí ženě v případě odsouzení až osmiletý trest odnětí svobody.

V pondělí 16. října žena v přepravním prostoru určeném pro převoz sedmi osob převážela přes hranice sedmnáct mužů, migrantů za předem stanovenou odměnu. Při své nebezpečné jízdě vydala v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nejen všechny převážené osoby, ale také osoby cestující v protijedoucích vozidlech a další účastníky silničního provozu.

Jela nepřiměřenou rychlostí, přejížděla do protisměru, nebezpečně přejížděla a způsobila dopravní nehodu, od níž ujela,“ přiblížila pondělní honičku policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Cizinka navíc není držitelkou řidičského oprávnění. Policisté zjistili, že je na ni vydán zatykač pražským soudem a bylo po ní vyhlášeno celostátní pátrání kvůli majetkové trestné činnosti.

V rejstříku trestů má jeden záznam. Při ohledání vozidla našli policisté mimo jiné bílou krystalickou látku v sáčku, několik dalších registračních značek jiných států a 120 euro v hotovosti. Žena se přiznala, že před jízdou užila pervitin,“ pokračovala Kozumplíková.

Všechny zajištěné cizince převezla cizinecká policie v úterý dopoledne na hraniční přechod se sousedním státem, odkud do Česka přicestovali, a vrátili je zpět.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby,“ uzavřela policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x