Videospot o zimním Valašsku zabodoval na soutěži Tourfilm 2022

VALAŠSKO – Destinační společnost Valašsko získala hlavní cenu za nejlepší video o České republice v kategorii Tradice v soutěži Tourfilm 2022. Soutěž každoročně vyhlašuje agentura CzechTourism.

Odborná porota složená ze tří ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism, zástupce CzechTourism v Praze, zástupce festivalu MFDF Ji.hlava a tvůrce z oblasti dokumentaristiky měla na výběr z 50 videospotů z 10 zemí světa. Hlavní cenu v kategorii Tradice udělila právě Destinační společnosti Valašsko.

Atraktivní záběry, emotivní narativ, generační propojení, tradice a poetika. Jedna jediná minuta stačí k tomu, abyste si řekli, to chci na tom místě také prožít. Proto jsem hodnotila spot Destinační společnosti Valašsko vysokou známkou,“ uvedla k videospotu propagujícímu zimní Valašsko porotkyně a ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Španělsku Markéta Lehečková.

Kilometry upravených běžkařských stop, široká nabídka lyžařských areálů, nezapomenutelné Pustevny se znovuzrozeným Libušínem, chuť a vůně valašských frgálů, ale i kus tradice a historie, které na Valašsku může objevit každý, kdo jej navštíví, jsou esencí zimního videa o Valašsku,“ uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko.

Právě Martina Hovořáková videospot do soutěže přihlásila. „Cílem našeho zimního videa bylo návštěvníkům nabídnout ochutnávku napříč celým Valašskem s tím, že každý si může u nás najít a prožít to, co má rád a cítit se doslova jako v pohádce,“ dodala Hovořáková.

Soutěž vyhlásila agentura CzechTourism na počátku letošního roku pro české i zahraniční tvůrce, kteří svými spoty propagují Českou republiku.

Na vítězné video se můžete podívat na začátku článku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x