Vinaři nazují kopačky! Netradiční fotbalové mistrovství Evropy ozdobí Lafata nebo Bosák

Tým FC Vinaři České republiky se představí na domácím Evropském fotbalovém šampionát vinařů VINO EURO 2022. Foto: www.vinoeuro.com
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Po dvou odkladech kvůli pandemii covidu jdou konečně do boje. Na Moravě se od 1. do 4. června uskuteční Evropský fotbalový šampionát vinařů VINO EURO 2022. Na sedmém ročníku nevšedního turnaje se představí týmy z osmi evropských zemí, pořadatelské barvy bude reprezentovat tým FC Vinaři České republiky, jehož dres navléknou i ex-ligový kanonýr David Lafata nebo známý televizní komentátor Jaromír Bosák.

Vedle reprezentace České republiky, kterou z pozice trenéra povede bývalý kouč Slovácka Stanislav Vajčner, nastoupí ještě vinaři z Itálie, Maďarska, Německa, Portugalska, Rakouska, Slovinska a Švýcarska.

Fanoušci se mohou těšit na osmnáct mezinárodních utkání, kterých se zúčastní přes tři sta hráčů a členů realizačního týmu, z toho přes 200 vinařů zastupujících významné vinařské oblasti Evropy.

VINO EURO 2022 se uskuteční ve Znojmě, Uherském Hradišti a Mikulově.

Jižní Morava je nejenom u nás, ale už i ve světě symbolizovaná mimo jiné svým kvalitním vínem. Z vinařských oblastí Jihomoravského kraje ale také pochází řada našich fotbalových reprezentantů. Fotbal je nejoblíbenějším sportem u nás a víno zas nejpopulárnějším nápojem, a tak jejich zdánlivě nečekané spojení má svou logiku a pořádání mistrovství právě u nás se nabízí,“ řekl prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky a organizátor mistrovství Stanislav Tkadlec.

Cílem této sportovně-společenské události je především další posílení profesních a profesionálních vazeb mezi vinaři jednotlivých států a samozřejmě také prezentace moravských a českých vinařů v novém světle,“ přidává.

Ve skupině A se utkají týmy Německa, Itálie, Švýcarska a Slovinska, ve skupině B se kromě domácí České republiky představí také Rakousko, Maďarsko a Portugalsko. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postupují do semifinále, ostatní mužstva budou hrát o umístění. Základní skupiny se odehrají ve Znojmě, následně se družstva přesunou do Uherského Hradiště, kde se odehrají zbylé duely.

Na Městském stadionu Miroslava Valenty se bude hrát v pátek a v sobotu, kdy je od deseti hodin na programu finále.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x