Voda z polí zaplavila ve Zlíně několik silnic a komplikovala provoz

Foto: MP Zlín
ZLÍN – Vydatné zimní deště zaplavily ve středu 24. ledna pozemní komunikace hned v několika částech Zlína. Voda tekla na silnice z přilehlých cest a polí, která ji nestíhala absorbovat.

Kolem půl deváté prověřovala hlídka Městské policie Zlín oznámení o částečném zaplavení silnice spojující Zlín s městem Fryšták.

Na místě se již nacházel servisní pracovník vodárenské společnosti, který potvrdil, že se nejedná o poruchu vodovodního řadu, ale dešťovou vodu stékající z přilehlého pole,“ informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci proto označili překážku v silničním provozu a vyrozuměli Správu a údržbu silnic Zlínského kraje. „Silničářům se poté podařilo uvolnit zanesený příkop podél cesty a voda začala z vozovky opět odtékat,“ pokračoval Janík.

O dvě hodiny později vyjížděla hlídka z okrsku Kostelec – Štípa do ulice Pod Větřákem, kde došlo k ucpání kanalizační vpusti a voda stékala po silnici dolů do obce.

Přibližně ve stejnou dobu se totéž odehrávalo na ulici Mladcovská, kde ucpaná vpusť zapříčinila vylití vody na silnici, po níž stékala nejen na frekventovanou křižovatku, ale dokonce až k blízkému supermarketu.

O obou událostech strážníci vyrozuměli krajské silničáře, kteří se postarali o nápravu,“ zmínil Pavel Janík.

Jen pár minut po poledni pak vyjížděla hlídka MP Zlín z okrsku Malenovice na ulici Tyršova, kde profesionální hasiči prováděli s pracovníky zlínských technických služeb čerpání vody ze zaplavené komunikace. „Za necelou hodinu a půl byl i zde silniční provoz obnoven,“ dodal Janík.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x