Volejbalisté Fatry po loňské blamáži výrazně posilují. Do Zlína přichází „brněnské“ trio

Daniel Římal (v bílém dresu) smečuje proti srovnané obraně. Foto: Aleš Bedlík
ZLÍN – Volejbalisté Fatry vstoupí do nového extraligového ročníku se třemi výraznými posilami. Na nahrávku přichází zlínským fanouškům dobře známý Luan Duc Truong, v útoku bude tvrdit muziku univerzál Daniel Římal a obranné řady pomůže vyztužit blokař Jan Pražák. Všichni tři se znají ze svých předchozích působení v celku Brna.

Na špatný výsledek z minulé sezony, ve které Fatra skončila beznadějně poslední s pouhými dvěma body, nebudou chtít ve Zlíně za žádnou cenu navázat. Nasvědčují tomu také příchody, které klub oznámil krátce po skončení letošního extraligového ročníku.

Nejzvučnější posilou, která do Baťova města přichází, je pětadvacetiletý univerzál Daniel Římal. Ten v předchozích dvou sezonách hájil barvy Karlovarska, se kterým získal dva mistrovské tituly v extralize a stříbrnou medaili v Českém poháru.

Zatímco v týmu Karlových Varů kryl záda na univerzálním postu zkušenějším bijcům, ve Zlíně by útok měl stát především na něm. Nové role ofenzivního lídra se však nebojí.

Do Zlína se velmi těším. Je to pro mě velká výzva a myslím si, že to je v životě potřeba. Je čas se zase porvat na hřišti. A v Brně jsem si už vyzkoušel být v podobné roli, jaká mě teď čeká, a proto se na ni velmi těším,“ připomněl Římal své první extraligové angažmá.

Právě v Brně působil Římal po boku zkušeného nahrávače Luana Duca Truonga, který před brněnskou anabází hájil barvy Zlína, kde mu neřeknou jinak než „Pepa“. Realizační tým Fatry proto věří, že mezi oběma hráči zafunguje ta správná volejbalová chemie i napodruhé.

A aby nebylo „brněnských“ stop v nově vznikajícím zlínském kádru málo, obranné řady přichází vyztužit 198 cm vysoký Jan Pražák. Ten sice odehrál uplynulý extraligový ročník v Dukle Liberec, ale v předchozích sezonách nastupoval výhradně za tým Volejbal Brno, kde si svými kvalitními výkony zajistil i účast v reprezentaci.

Také Pražák už se na novou výzvu těší. „Zdravím všechny fanoušky Zlína. Příští sezonu se uvidíme na každém domácím zápase, tak doufám, že vás dorazí vždycky co nejvíc,“ sdělil Pražák na klubovém Instagramu.

Vedle příchodů oznámilo vedení VSC Fatry Zlín také odchod nahrávače Karima Lamriho, který ve Zlíně působil tři sezony.

Volejbalisté Zlína vstoupí do nového ročníku extraligy 24. září, kdy se na domácí palubovce utkají jak jinak než právě s konkurenčním Brnem!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x