Volejbalisté Zlína prohráli i druhé letošní utkání. Doma nestačili na Kladno

Volejbalisté Zlína prohráli i druhé letošní utkání. Doma nestačili na Kladno. Foto: VSC Fatra Zlín
ZLÍN – Volejbalisté Zlína zůstávají v extralize bez bodu. Fatra po úvodním nezdaru v Ostravě nezvládla ani první domácí duel po dlouhé přestávce, když v předehrávce 3. kola podlehla ambicióznímu Kladnu 1:3 na sety. Pro hosty to bylo premiérové utkání v tomto ročníku extraligy.

Začali jsme velmi špatně, ve třetím setu došlo ke zlepšení, ale koncovku čtvrtého setu jsme nezvládli,“ povzdechl si zlínský kapitán Radim Šulc. Zklamaný byl i domácí trenér Přemysl Obdržálek. „Sahali jsme po bodech, ale nemáme žádný,“ mrzí kouče Fatry.

Všechny tři body si z Moravy nakonec odváží Kladno, které se v letošním ročníku extraligy představilo vůbec poprvé. Také proto bylo utkání hlavně ze začátku dost rozpačité. „Začátek utkání byl hodně nervózní, jsme rádi za vítězství za tři body a jedeme dál,“ uvedl po utkání kapitán hostů Jiří Kraffer.

Klíčové chvíle přišly na konci čtvrtého setu, kdy byli Moravané blízko srovnání na 2:2. Za stavu 24:22 ale neproměnili dva setboly a dramatickou sadu nakonec ztratili. „Byli jsme blízko tiebreaku,“ cítil Obdržálek. Rozhodující chvíle přitom přinesla nepřesná přihrávka. „Zrovna jsme byli v ne úplně ideálním postavení, dobře nás přečetli. O tolik lépe však zahrát nešlo,“ míní.

Další zápas odehrají zlínští volejbalisté 14. října v 17 hodin, kdy na domácí palubovce přivítají Beskydy. Ty mají za sebou zatím pouze jedno utkání, ve kterém podlehli favoritovi z Českých Budějovic jasně 0:3 na sety.

Volejbalová extraliga, 3. kolo

VSC Fatra Zlín – Kladno volejbal.cz 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 25:27)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Emil Velimov. Diváci: 172

Zlín: Čechmánek, Šulc, Kozák, Varous, Čeketa, Toman, libero Viceník. Střídali: Gálík, Lamri, Pavlovský

Kladno: van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, Špulák, libero Kunc. Střídali: Hýský, Fortuník, Lohr, Hancock

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x