Volejbalisté Zlína prohráli s Libercem i potřetí a sezónu končí na 7. místě

Foto: FB VSC Fatra Zlín (Lakomý Photo)
ZLÍN – Hráli na hraně svého maxima, na rozjetou libereckou Duklu to ale stejně nestačilo. Zlínští volejbalisté podlehli favoritovi ze severu Čech ve třetím zápase čtvrtfinálové série 0:3 na sety a letošní sezónu končí na 7. místě.

Pouť volejbalistů VSC Fatra Zlín letošní extraligou skončila podle předpokladů ve čtvrtfinále play-off. Po úvodní pětisetové bitvě na palubovce Dukly Liberec už favorit nezaváhal. Severočeši si následně připsali dvě vítězství v poměru 3:0, byť třetí zápas rozhodovaly vždy až koncovky setů. Po setech 25:22, 25:22 a 25:23 postupuje do další fáze play-off Liberec.

„V té sérii mě mrzí, že jsme nedotáhli do vítězného konce první zápas. Potom už nás porazil soupeř, který byl ve všech herních činnostech lepší. Liberec zaslouženě postoupil,“ zhodnotil duel kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

„Jsem rád, že jsme to zvládli třemi zápasy. Chtěl bych popřát Zlínu, který nám znepříjemnil domácí zápasy. Myslím si, že je to dobrá generálka a určitě se musíme dobře připravit, protože nás čeká semifinále pravdy. Musíme se i zlepšit,“ uvedl trenér Liberce Martin Demar.

Liberečtí se v semifinále utkají s budějovickým Jihostrojem, který přehrál Aero Odolena Vodu bez ztráty jediného setu 3:0 na zápasy. Pro Zlín je ale i čtvrtfinálová účast a konečné 7. místo úspěchem a sezónu bude i vzhledem ke zlepšenému hernímu projevu hodnotit kladně.

„Myslím si, že jsme podali dnes jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Bohužel to na Liberec nestačilo, ale myslím si, že jsme letos udělali velmi dobrý herní pokrok. Gratuluji Liberci k postupu,“ říká nahrávač a kapitán Fatry Duc Luan Truong.

VK Dukla Liberec – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:22, 25:22, 25:23), stav série 3:0

Domácí: Jakub Veselý, Bryknar, Marcel Lux, Kruno Nikačević, Filip Gavenda, Nivaldo Diáz Gómez, libera Silver Maar, Tomáš Hendrich, Střídali: Jan Pavlíček, Lubomír Staněk, Šimon Krajčovič, Lukas Demar

Hosté: Jan Pražák, Duc Luan Truong, Lukáš Čeketa, Michal Čechmánek, Daniel Římal, Adam Kozák, libera Adam Viceník, Michael Vodička. Střídali: Jiří Adamec, Radim Šulc, Ladislav Toman, Jakub Gálík

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x