Voliči v izolaci či karanténě mohou jít k volbám už dnes

Volební urny se na stanovištích DRIVE-IN otevřou dnes v 8:00. Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Už ve středu 6. října, tedy o dva dny dříve, než se otevřou volební urny v jednotlivých volebních okrscích po celé České republice, mohou jít k volbám voliči ve Zlínském kraji, kterým byla nařízena povinná karanténa nebo izolace. Své volební právo mohou využít na čtyřech DRIVE-IN stanovištích.

Na volebních stanovištích DRIVE-IN, která jsou zřízena ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, budou voliči volit přímo z auta. Voliči v karanténě nebo izolaci, kteří se hlasování na DRIVE-IN stanovištích nebudou moci zúčastnit, mohou na základě předchozího telefonického objednání hlasovat do zvláštní přenosné schránky, a to ve dnech 8. a 9. října.

Stanoviště DRIVE-IN budou ve středu 6. října ve Zlínském kraji fungovat ve všech čtyřech okresních městech, a to v čase od 8 do 17 hodin. Zřízeny zde budou stany, ke kterým volič přijede autem, a volit bude přímo z auta. S sebou musí mít buď platný občanský průkaz, cestovní pas, nebo voličský průkaz a doklad o nařízené karanténě či izolaci. Tato stanoviště budou v Uherském Hradišti u vlakového nádraží, v Kroměříži na Hanáckém náměstí, ve Zlíně na parkovišti č. 24 a ve Vsetíně v ulici U Bečvy.

Je důležité, aby se volič dostavil do okresního stanoviště podle místa svého trvalého bydliště, nikoliv třeba v místě, kde momentálně karanténu tráví. Mimo okres svého trvalého bydliště bude možné volit pouze na základě voličského průkazu,“ sdělila vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru krajského úřadu Pavlína Nováková.

Voliči, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě či v izolaci a nemohou využít stanoviště DRIVE-IN, budou moci hlasovat do zvláštní přenosné schránky. V tom případě se musejí do 7. října do 20:00 hodin telefonicky nahlásit na krajský úřad na telefonní číslo 577 043 971 nebo 577 043 972. Na základě tohoto objednání k nim po předchozím telefonátu přijede hlasovací komise. Tato forma hlasování bude umožněna 8. října od 8 do 22 a 9. října od 8 do 14 hodin. Možnost hlasovat do zvláštní přenosné schránky je určena pouze lidem, kterým byla nařízena izolace v souvislosti s koronavirem.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x