Vsetín bude mít vlastní plaveckou školu

Vsetín bude mít vlastní plaveckou školu. Foto: facebook Plavecký klub Vsetín
VSETÍN – Ve Vsetíně vznikne nová plavecká škola. Povinnou plaveckou výuku pro základní školy bude od nového školního roku provozovat Středisko volného času Alcedo.

Středisko volného času Alcedo Vsetín bude od počátku školního roku 2021/2022 provozovat nově zřízenou plaveckou školu poskytující povinnou plaveckou výuku pro základní školy ze vsetínského regionu. Jejích služeb budou moci v případě zájmu využívat i školy mateřské. Vznik školy podpořili na dubnovém zasedání i zastupitelé.

Povinný základní plavecký výcvik dětí 1. stupně zajišťovala pro základní školy ze vsetínského regionu po mnoho let příspěvková organizace Plavecká škola Valašské Meziříčí, a to nejen v tomto městě, ale i ve vsetínských městských lázních, kde si pronajímala bazén. „Od nového školního roku jsme se rozhodli zřídit plaveckou školu jako součást Alceda, což považujeme pro naše školy i školy na území obce s rozšířenou působností Vsetín za výhodné. Alcedo totiž provozuje kroužky plavání a úzce spolupracuje s Plaveckým klubem Vsetín, který se věnuje výkonnostnímu plavání. Bude tak zajištěna plavecká činnost všech mládežnických kategorií a jejich vzájemná návaznost od předškoláků až po závodní sportovce,“ vysvětlil místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

Výuku zajistí zkušení dosavadní lektoři plavecké školy, kteří se stanou zaměstnanci Alceda. Školy by tak žádnou výraznou změnu, kromě názvu poskytovatele, neměly pocítit. „Lektoři navíc nebudou tak závislí pouze na plaveckém výcviku během školního roku, ale budeme moci jejich znalostí využít například i v našich kroužcích či během letních táborů, což přinese nezanedbatelný ekonomický efekt,“ přiblížila synergický přínos ředitelka Alceda Martina Hromadová.

Radnice nyní podniká administrativní kroky vedoucí mimo jiné k povinné registraci nové plavecké školy tak, aby od počátku září mohla začít fungovat. „V právě probíhajícím školním roce nebyl povinný plavecký výcvik z důvodu pandemické situace a uzavření lázní vůbec realizován, ale věříme, že se situace brzo vrátí do normálu a děti už budou moci opět od září chodit do našich lázní,“ uzavřel Tomáš Pifka a dodal, že v rozvrhu plavecké výuky bude Alcedo pamatovat také na náhradní termíny výcviku pro ty, kteří jej nemohli kvůli opatřením spojeným s pandemií v uplynulém období absolvovat.

--> --> --> --> -->