Vsetín znovu řádil v přesilovkách, Prostějov zdolal 5:1 a v sérii jde do trháku

Hokejisté Vsetína zdolali Prostějov i podruhé. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN – Znovu využili výhody domácího prostředí, využili tři početní výhody, zase soupeři nastříleli pět branek. Hokejisté Vsetína perfektně zvládli i druhý semifinálový duel, Prostějov před vlastním publikem zdolali jasně 5:1 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedou 2:0.

Sehráli jsme podobné utkání jako včera. Když to jednoduše shrnu, podali jsme dobrý týmový výkon. Měli jsme dobrý pohyb a byli efektivní v zakončení. Jsme hrozně rádi, že jsme doma urvali oba zápasy,“ uvedl vsetínský trenér Jan Srdínko.

Podle něj ale rozhodnuto zdaleka není. „Je to play-off, zápasy jsou nesmírně těžké. I když to vypadá jednoznačně, neustále nabádáme hráče, že Prostějov má kvalitu, hráče, kteří umějí dát gól. Na půl plynu se hrát nedá, což si kluci uvědomují,“ říká Srdínko.


Valachy nerozhodila ani neplánovaná změna gólmana. „Málek má střevní virózu, do brány šel Gába, který se toho zhostil skvěle,“ chválil náhradníka kouč Robe.

Pondělní duel nápadně připomínal úvodní nedělní střetnutí. Vsetín se v první třetině díky dvěma slepeným brankám Venkrbce a Roba brzy dostal do dvoubrankového náskoku, který ještě pojistil třetí brankou Smetana.

V prostředním dějství pak Valaši nepřipustili žádný herní výpadek a svůj náskok znovu navýšili na rozdíl pěti branek. Prosadili se Berger a znovu Smetana.

V závěrečném dějství už Jestřábi pouze korigovali výsledek, když spolehlivého gólmana Gábu překonal po samostatném úniku Štefka. Hanáci čekali na semifinálovou trefu dlouhých 117 minut.

Vsetín i v pondělí předvedl mimořádnou efektivitu v přesilových hrách, když slavil hned ve třech početních výhodách.

Zatím vůbec nejsme v sérii při hře pět na pět, ve speciálních formacích, mentálně ani fyzicky. Pro realizační tým i hráče je to výzva, abychom se během volnějších dvou dnů, na které se těšíme, připravili na čtvrteční a páteční zápas. Věříme, že nám pomůžou naši skvělí diváci a jiný rozměr hřiště, kde jsme zvyklý hrát. Věřím, že se do Vsetína ještě vrátíme,“ uvedl prostějovský kouč Aleš Totter.

Pokračovat se bude ve čtvrtek a v pátek na Hané. „Do každého zápasu musíme jít na sto procent. Jenom tak budeme slavit úspěch,“ dodává Srdínko.

Chance liga, 2. semifinále –

VHK ROBE VSETÍN LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:1 (3:0, 2:0, 0:1), stav série: 2:0

Branky a nahrávky: 12. Venkrbec (Rob, Berger), 12. Rob (Říha, Jonák), 16. Smetana, 32. Berger (Vlach, Jonák), 40. Smetana (Kucharczyk, Klímek) – 57. Štefka (Podlaha, Husák). Rozhodčí: Čech, Květoň – Polák, Kráľ. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 3600. Střely na branku: 44:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Vsetín: Gába – Smetana, Hryciow, Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Březina, Vítek – Berger, Vlach, Zeman. Trenér: Stantien.

Prostějov: Altrichter – Husák, Klimíček, M. Jáchym, Krejčí, Zajíc, Vala – Beránek, T. Jáchym, Švec – Novák, Kloz, Mrázek – Jiránek, Štefka, Havlík – Podlaha, Koblížek, Jelínek – Janeček. Trenér: Totter.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x