Vsetíňané odhlasovali výstavbu speciálního hřiště pro handicapované

Vsetíňané odhlasovali výstavbu speciálního hřiště pro handicapované. Foto: Město Vsetín
VSETÍN – Historicky první participativní rozpočet města Vsetína má svého vítěze. Tím se stalo hřiště s prvky pro osoby s těžkým postižením, které vznikne v průběhu listopadu.

Občané Vsetína mohli v loňském roce poprvé v rámci participativního rozpočtu města navrhovat k realizaci projekty zaměřené na úpravu veřejného prostoru či zvelebení veřejného prostranství pro sportovní nebo volnočasové využití, dopravní infrastrukturu či životní prostředí. Jednou z podmínek byla finanční náročnost do jednoho milionu korun.

Z devíti návrhů, které splňovaly všechna kritéria, následně veřejnost vybrala v anketě ten vítězný. Stalo se jím vybudování hřiště s prvky pro osoby s těžkým postižením autorky Jitky Orságové. Ta na jeho tvorbě spolupracovala s brněnskou společností Hřiště 8D, která je zavedeným výrobcem certifikovaných herních prvků určených i pro handicapované,“ přiblížil místostarosta Pavel Bartoň.

Ve spolupráci s předkladateli návrhu vedení radnice následně hledalo ideální lokalitu pro zřízení hřiště i samotnou skladbu prvků, které by mělo obsahovat. Volba nakonec padla na vnitřní prostor točny na ulici U Bečvy nedaleko splavu na Ohradě, kde dosud fungovalo jiné dětské hřiště. To bude nyní přesunuto v rámci této lokality.

Dodávku a osazení herních prvků provede zmíněná společnost Hřiště 8D, která za to inkasuje necelých 820 tisíc korun. „Hřiště bude obsahovat například různé houpačky včetně bezbariérových, trampolínu, lanovou pyramidu, věžičku se skluzavkou, pružinové houpadlo, naučné panely a samozřejmě mobiliář,“ vyjmenoval místostarosta Bartoň s tím.

Stavební práce, instalace prvků a následné sadové úpravy včetně zatravnění prostoru by měly proběhnout v průběhu listopadu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x