Vsetínská radnice nechala opravit 13 bytů a rekonstrukce dalších se chystá

Foto: MěÚ Vsetín
VSETÍN - Vsetínská radnice nechala loni zrekonstruovat 13 bytů v domech zvláštního určení č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou. Letos přijde na řadu oprava dalších 16 bytových jednotek, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Jana Raszková.

Zmíněné domy mají už více než 40 let a byty v nich až do roku 2018 neprošly zásadními úpravami. Tedy s výjimkou jediného z celkového počtu 64, který se dočkal rekonstrukce v roce 2014.

V roce 2018 se radní rozhodli situaci změnit a všechny byty postupně renovovat. „Systém je daný. Uvolněné byty projdou opravou a po dokončení se do nich nastěhují obyvatelé z těch v původním stavu, kam se stavební činnost následně přesunuje,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

V roce 2018 tak přišly na řadu první čtyři bytové jednotky, z toho dvě o velikosti 1+kk a stejný počet 2+kk. V roce loňském to bylo dvanáct jednotek – deset 1+kk a dvě 2+kk.

Na loňský rok radnice naplánovala rekonstrukci dalších dvanácti bytů, k nimž nakonec operativně ještě jeden přiřadila. „Stavebních úprav se ve dvou etapách rozložených do období únor až duben a červen až září dočkalo osm bytů 1+kk a jeden 2+kk v domě číslo 1580. V sousedním domě 1579 jsme pak od června do září opravili tři byty 1+kk a jeden 2+kk,“ přiblížil Růžička s tím, že náklady na realizaci činily v součtu zhruba 5,7 milionu korun bez DPH a město je hradilo ze svého rozpočtu.

Rekonstrukce bytového fondu v domech zvláštního určení Pod Žamboškou bude pokračovat i v letošním roce. „V každém z této dvojice objektů opravíme po osmi bytech velikosti 1+kk. Začít bychom chtěli v březnu. Náklady by měly činit v součtu zhruba deset milionů korun,“ dodal starosta Růžička.

Opravy v domech zvláštního určení spočívají ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC. Byty mohou po úpravě sloužit i seniorům se sníženou pohyblivostí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x