Vůz přepravní služby odstavil a jel si užít tržbu do hlavního města

Foto: Policie ČR
ZLÍNSKO – Krajské ředitelství policie Zlínského kraje řeší trestní oznámení, podle kterého se zaměstnanec přepravní služby dopustil zpronevěry. Třiadvacetiletý muž po dodání části zásilek odstavil služební vozidlo, tržbu ve výši 61 tisíc korun si nechal a odjel vlakem do Prahy.

Trestní oznámení podala jednatelka přepravní firmy začátkem října. Na obvodním oddělení ve Zlíně oznámila podezření ze zpronevěry, které se měl dopustit jejich zaměstnanec, který ve firmě pracoval asi šest týdnů. V inkriminovaný den převzal zásilky k doručení, přičemž měl ujet naplánovanou trasu a vrátit se navečer zpět. Když se nevrátil a neodevzdal tržbu za dodané zboží, zjistila dispečerka, že mladý muž odstavil vozidlo v Bystřici pod Hostýnem ještě před doručením všech zásilek a peníze z tržby si nechal.

Jak policisté později zjistili, třiadvacetiletý muž zaparkoval služební vozidlo včetně scanneru a platebního terminálu, vzal si tržbu a odjel vlakem nejprve do Uherského Hradiště, kde bydlel, a poté do Brna a Prahy, kde za ubytování a alkohol zaplatil zpronevěřených šedesát jedna tisíc korun.

Policisté muže, který byl již dvakrát podmíněně odsouzený za krádeže, v krátké době vypátrali. Muž se ke všemu, co mu kladli za vinu, přiznal,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

Ve zkráceném přípravném řízení muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

--> --> --> --> -->